banner851

banner955

SEÇİMLER TSO’YA YARADI

Düzce TSO seçimleri öncesi aidat borcu bulunduğu gerekçesi ile oy kullanamayacak olan üyelerin borçlarının topluca ödendiği ortaya çıktı. Yaklaşık 600 bin TL tahsilat yapıldığı öğrenilen TSO’da “tahsilat rekorunun” kırıldığı belirtiliyor.

Gündem 18.03.2018, 19:09 20.03.2018, 09:54
2177

Özel sektör ile devlet arasında gördüğü köprü vazifesi ile önemli bir görev üstlenen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın geleceğini belirleyecek olan seçimlere az bir zaman kaldı. 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Düzce TSO seçimleri öncesi ise odanın kasasına önemli bir nakit girişi sağlandı. Aidat borcu olan üyelerin oy kullanamayacak olması nedeniyle kolları sıvayan yönetime girmek isteyen bazı isimler, soluğu TSO’da alarak çok sayıda üyenin borcunu kapattı.

TSO Seçim Yönetmeliği’ne göre odaya borcu olanlar seçimlerde oy kullanamıyor. Söz konusu kuralı fırsata çevirerek borçlu üyelerin aidatını topluca ödeyen bazı talipliler, bu durumun oy olarak kendilerine geri dönmesini bekliyor.   

Üyelerin borçlarının toplu olarak ödenmesi neticesinde yaklaşık 600 bin TL’lik tahsilatın yapıldığı durum “TSO’da tahsilat rekoru kırıldı” şeklinde yorumlandı.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (13)
çalışan 5 yıl önce
Keşke 2. madde de çalışanlarına maaş vermeyenlere de böyle şart getirilseydi. Bir ikisini yazmamızı ister misiniz.
Emrullah Merttürk 5 yıl önce
Bu doğruysa eğer (bence doğru) adilik yada herneyse tamam da,bunlara borcumuzu ödediler diye dua eden teşekkür edenler ne peki.Önce biz doğru olacağız mesele bu.
Hakan SEMİZ 5 yıl önce
Çok rica ediyorum DTSO sı Başkan koltuğunun resmini burdan yayınlarmısınız.
Aksan treylerA 5 yıl önce
Kım hangi şirket sahibi oyunu para ile satiyorsa yaziklar olsun.Bu dunyada olmasa oteki dunyada diger durust şirket sahipleri elleri iki yakanizda olacaktir.Tabiki ALLAH korkusu olanlar anlar
Ver karoyu al papazı 5 yıl önce
Nasıl olacak şimdi parayı verdiniz drstek aldınız o paraları 4 senede kaca katlıcanız mehmetcık savadta ordumuza destek olsaydınız ıyıydı
Şenol merttürk 5 yıl önce
Eğer bu duyumlar doğruysa Esnafın aidat borcunu ödeme karşılığında oy istyen ticaret odası adayı senin haysiyetinede şerefinede adamlığınada yazıklar olsun paranın gücüyle insanları satın alan bir başkandan ne olur sen başkan olsan kaç yaz
Nerde bu para 5 yıl önce
Tso topladığı paralar ile ofis hizmeti dışında ne gibi bir hizmet sunuyor
gizli sponsorlar 5 yıl önce
düzceli iş adamları yemez bu numarayı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık