banner851

banner955

Seçmenler Listeleri Kontrol Etmeli

Anayasa değişikliği ile ilgili 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak referandum nedeniyle seçmen listeleri yarından itibaren muhtarlıklarda askıya çıkacak ve 22 Haziran tarihine kadar askıda kalacak.

Gündem 08.06.2010, 13:04
195
Seçmenler Listeleri Kontrol Etmeli

Anayasa değişikliği ile ilgili 12 Eylül'de yapılacak halk oylaması için listeler, 9 Haziran Çarşamba günü muhtarlıklarda askıya çıkartılacak. Listeler 22 Haziran tarihinde inecek ve seçim kuruluna teslim edilecek.
Yetkililer, oy kullanacak olanların yer aldığı listede kimlik bilgilerinde değişiklik olanların ya da adres bilgileri yanlış olanların Nüfus Müdürlüğü'ne giderek gerekli düzeltmeyi yapmalarını istedi. 28 Haziran, muhtarlık bölgesi askı listelerine ve yurt dışı seçmen kütüğüne yapılacak itirazların karara bağlanmasının son günü. 3 Temmuz'da muhtarlık bölgesi askı listelerindeki ve Yurt dışı Seçmen Kütüğü'ndeki değişiklikler işlenerek. Seçmen kütükleri kesinleşecek. 11 Ağustos'ta ülke genelinde sandık kurullarının oluşum işlemleri tamamlanacak. 5 Eylül'de de referandum için propaganda ve yasaklar başlayacak. Radyo ve televizyonda propaganda konuşmaları başlayacak. 12 Eylül'de halk oylaması yapılacak. Seçim yasakları saat 24:00 itibarıyla sona erecek. Vatandaşların yasal süre içinde listelerde isimlerini mutlaka kontrol etmeleri ve gerekli düzeltmeyi yaptırmaları gerektiğini duyuruldu.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)