banner851

banner614

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK...

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırısında şehit düşen Düzce'nin tanınmış iş adamlarından İbrahim Gösterişli'nin damadı Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun naaşı binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreniyle memleketi Ereğli’de toprağa verildi. 43 yaşındaki Karakurdu için baba evinin önünde helallik alınırken, ailesinin tabuta sarılarak gözyaşı dökmesi herkesi ağlattı.

banner619
Gündem 12.12.2016, 17:23
11841
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK...

Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun cenazesi memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde defnedildi. 

Terör saldırısında şehit olan emniyet mensupları için 11 Aralık'ta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde ilk tören yapılmıştı. Törenin ardından cenazesi memleketlerine uğurlanan şehitlerden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun naaşını taşıyan araç, İstanbul’dan TEM Otoyolunu takiben Düzce’den geçti. Ereğli’de kılınacak cenaze namazı için kente götürülen şehit cenazesini Gölyaka gişelerinde oğlu gibi emniyet müdürü olan babası Erdal Karakurdu ve bir grup vatandaş karşıladı. Karakurdu’nun naaşı tekbirle karşılanırken, şehidin babası vatandaşların taziyelerini kabul etti. Cenaze aracı polis eskortu eşliğinde D-100 ve D-655 karayollarını kullanarak Zonguldak’a iline hareket etti. Karakurdu'nun cenazesi, memleketi Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki baba evine getirildi. Oldukça kalabalık olan baba ocağında helallik alınması sırasında şehidimiz Karakurdu’nun eşi Emel, çocukları Duru, Kaan, emekli emniyet müdürü babası Erdal ve annesi Sabriye Karakurdu'nun tabuta sarılarak gözyaşı dökmesi yürekleri dağladı. Şehidimizin 6 yaşındaki kızı Duru'nun tabutun başında 'Babam' diyerek gözyaşı dökmesi herkesi ağlattı.

Karakurdu’nun naaşı baba ocağında alınan helalliğin ardından Bozhane Camii'ne getirildi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı başta olmak üzere Düzce'den de yoğun katılımla binlerce kişinin son yolculuğuna uğurladığı şehidimiz, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kestaneci Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorumlar (5)
Düzce merkez 5 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet bahçesi olsun inşAllah sehadete nail eylesin inşAllah rabbim
adam 5 yıl önce
susmak zorundayım.....ceza alırım....ama alahım bizi kim bu günlere getiridiyse ve kimse bunlar affetme..
Musa 5 yıl önce
Allah rahmet eylesin, geride kalan ailesine sabırlar versin.
düzceli 5 yıl önce
Allah rahmet eylesin ruhu şad olsun.. Allah ailesine sabır versin
Türkiye 5 yıl önce
Allah yakınlarına sabırlar versin. İnşAllah kanı yerde kalmaz tüm şehitlerimizin ve geriye kalan yetimlerinin intikamı alınır!