banner851

banner614

ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILACAK

banner619

Dağlıca’da şehit düşen Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı’nın isminin yaşatılması için Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma başlattı. Düzce Merkez’de bulunan okullardan birine şehidimizin isminin verilmesi bekleniyor.

banner846
Gündem 14.09.2015, 11:16
12884
ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILACAK
banner844
Dağlıca’da hain pusuda 15 askerle birlikte şehit düşen Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı’nın ismi ölümsüzleştirilecek. Düzce’nin şehidi Piyade Er Cihan Aksarı’nın isminin yaşatılması için Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü girişimlere başladı. Bu konuda gerekli çalışmaları sürdüren müdürlük, çalışmalarını tamamlandığında raporu Vali Ali Fidan’ın onayına sunacak. Vali Fidan’dan onay çıktığı takdirde çalışmanın Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.

MUHTARLIK: “KÖY OKULUNA ADI VERİLSİN”
Şehit Cihan Aksarı’nın baba ocağının bulunduğu Merkeze bağlı Mamure Köyü’nden aynı talebin geldiği öğrenildi. Köy Muhtarlığı, yetkililerden köyde eğitim öğretim veren 14 öğrenci kapasiteli okula şehidin isminin verilmesini istediği fakat okulun öğrenci sayısının az olmasından dolayı kapanma ihtimalinin bulunduğu ifade edilerek teklife sıcak bakılmadığı belirtildi.
TOKİ’DE BENZER BİR ÇALIŞMA YAPIYOR
Şehitlerin isminin yaşatılmasının benzer bir çalışmayı TOKİ ile Genelkurmay Başkanlığı birlikte yürütüyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan yaptığı bir açıklamada TOKİ'nin, Genelkurmay Başkanlığının desteğiyle örnek bir toplumsal sorumluluk projesini hayata geçirerek Türkiye'nin birlik ve beraberliği, milletin huzuru için canını feda eden şehitlerin isimlerinin, inşa edilen okullara verileceğini ifade etmişti. Her ne kadar proje kapsamında olmasa da aynı uygulamayı Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Düzce’de hayata geçirecek. 

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (7)
poker 6 yıl önce
terör bitmiş ve başka şehidimiz olmayacak gibi plan yapmayınız beyler. bu memlekette teröristleri bu kanunlarla bitiremezler.
vatandaş 6 yıl önce
oraya en yakın köy taş köprü nufusuda kalaba oraya verile bilir tabi köylü isterse
Vatandas 6 yıl önce
Park guzel bir fikir
Fatih arslan 6 yıl önce
Yeni emniyet binasınla Mamure koprusune kadar uzanan caddeye şehidimiz isminin verilmesi çok doğru bir karar olur.
Tir konvoyu 6 yıl önce
An itibariyle duzcedeki tirlar teröre karşı konvoy yapmıştır helal olsun 15 km kuyruk var yuruyun be kim tutar sizi
cadde ismi de olabilir 6 yıl önce
düzce merkezdeki caddelerin isimlerini de değiştirmek gerekir. bolu cad gaziantep cad istanbul cad. gibi isimler değiştirilerek bizden düzceye özgü isimler koyulmalı...
serkan 6 yıl önce
düzce de eski duzcce lisesinin yerine yapilmakta olan parkin ismi verilirse dizce halki olarak gurur duyariz.ailesi de övün duyar.açılışını bile ailesi yapsa muhteşem olur
18°
parçalı az bulutlu