banner851

banner955

ŞEHİR İÇİNDEKİ OKULLARIN TAŞINMASI İÇİN İŞ DÜNYASINDAN DESTEK İSTENDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, daha önce sinyallerini verdiği Düzce’de şehir merkezinde kalan okulların taşınması konusunda iş dünyasından destek istedi. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın da katıldığı toplantıda, İsmetpaşa Ortaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu ile Azmimilli İlkokulu’nun yeniden yapılması için iş insanlarına teklifte bulunuldu.

Gündem 16.09.2020, 14:54 16.09.2020, 16:16
2642
ŞEHİR İÇİNDEKİ OKULLARIN TAŞINMASI İÇİN İŞ DÜNYASINDAN DESTEK İSTENDİ

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Erguvan Sosyal Tesislerinde iş insanları ile bir araya geldi. Düzce’nin ihtiyaçları ve kurumlar arası iş birliği ile yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıya ilgi yoğun oldu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de faaliyet gösteren firmaların sahipleri, iş insanları ile Erguvan Sosyal Tesisleri’nde buluştu. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, Vergi Dairesi Müdürü Arif Demirtaş ve Düzce’nin iş adamları katıldı. Düzce’de yapılacak iş birlikleri, sosyal projelere yapılacak katkıların yanı sıra önemli bir konuda istişare yapıldı.

Okulların taşınması görüşüldü

İl merkezinde bulunan bazı okulların taşınması ve şehrin kalabalığından uzak daha sağlıklı ortamlarda eğitim-öğretime devam etmesi konusunda Düzce iş dünyasından destek istenirken İsmetpaşa Ortaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu ile Azmimilli İlkokulu’nun yeniden yapılması konusunda destek veren iş insanlarına teklifte bulunuldu.

‘Destek olmaya hazırız’ dediler

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öncülük ettiği projeye göre şehir merkezindeki okulların yeni binalara kavuşturulması konusunda destek verecek vergi rekortmeni firmaların bu destek ile vergi oranlarında indirim yapılması yönünde talepte bulunuldu. Vergi Dairesi Müdürü Arif Demirtaş’ın da bilgiler verdiği toplantıda iş insanları eğitim camiasının güçlenmesi amacıyla atılacak her adıma destek olacaklarını ifade etti.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (6)
Azmimillili 2 yıl önce
Azmimilliye dokunmayın ya, kaldıracaksanız prefabrik binalarını kaldırın sadece. Her gün bakıp dalıyorum okuluma.
HD 2 yıl önce
şehir dışına taşıyacaksınız madem , namık kemal ilkokulu nu neden şehrin göbeğine yaptınız
Vatandaş 2 yıl önce
Yerleri değerli tabi !
Hayırsever 2 yıl önce
'İtibardan Tasarruf OLMAZ!' diyen zihniyet budur işte.Devletin kasasını saraya bağla,söz konusu halk olunca 'Yok mu Hayırsever' diye laf safsatası yap. Hayırseverler yardım yapınca cennete kesin giriyorlar mı bari...
Düzceli 2 yıl önce
Neden okullar taşınıyormuş? Japonya gibi küçük bir ülkede bile okullar şehierlerin orta yerinde duruyor. Eğitim kurumlarını izbe yerlere taşımak neden?
Osman 2 yıl önce
Düzce'nin mi kendi keselerinin mi?
22
açık