banner851

banner614

ŞEHİRDE "SESSİZLİK" HAKİM

banner619

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta geçtiğimiz hafta sonu gibi bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanırken, yasak uygulanmayan Düzce sokaklarında da sessizlik hakimdi…

banner846
Gündem 18.04.2020, 16:00 18.04.2020, 16:21
10231
ŞEHİRDE "SESSİZLİK" HAKİM
banner844

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında olmayan Düzce’de, "Evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor.

Düzce'de işlek yerler olan İstanbul ve Gaziantep caddeleri, Spor Sokak, Anıtpark Meydanı ve Avni Akyol Parkı'nın şerit ve bariyerlerle kapatılmasıyla kent sessizliğe büründü.

Söz konusu caddelerde işi olan vatandaşlar maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyarken, polis ve Kızılay ekiplerince ateşleri ölçülerek caddeye alınıyor.

Düzce Valiliği tarafından hafta sonu için alınan kararlar çerçevesinde sadece market ve zaruri ihtiyaçların karşılandığı iş yerleri açık tutulurken, Yığılca ve Akçakoca ilçelerinde ise giriş çıkışlarda sınırlama uygulanıyor.

Yorumlar (5)
Deniz 1 yıl önce
İki hafta önce zorunlu olduğum Düzce'deydim hiç öyle evde kal uyarısını dinleyen yok dükkanlar, ptt ve bankaların önü ana baba günüydü pazar yerlerini söylemiyorum bile yalan yanlış haberler vermeyin!
Yorumcu 1 yıl önce
Buyuk kasaba Duzce.İl demeye sahit ister
Muray 1 yıl önce
Nekadar hizli biterse okadar esnaf zarargörmez yoksa uzarsa esnaf ve mütait babalar batar nede olsa pahali bir il düzce nedeni bilinmez ama öyle
hamza 1 yıl önce
siz birde kalici konutlar 3. bolge yi gorun marketkerin irasi pazar heryer ana baba gunu..sokaklarda cocuklarin aksama kadar oynamasida cabasi..
Cahil köylü 1 yıl önce
Bütün pazaryerleri kapalı da kalıcı konutlar niye acık. Virus oranın yolunu bilmiyormu. Kasaplar niye açık. Perşembe cuma günleri et alınamıyormu. Buzdolabı olmayan evmi var. Lokanta niye açık. Aylak aylak gezenler aç kalmasın yazık. Onların virüs dokulmaxlığı mı var. Vs vs. Cahilim bilemedim
19°
kapalı