banner851

banner955

Şehit Beşir Bayraktar unutulmadı.

Kabalak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Şehit Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Beşir Bayraktar ve Şehitleri anma programı düzenledi.

Gündem 05.04.2009, 14:32
1204
Şehit Beşir Bayraktar unutulmadı.

 Ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna şehit düşen Şehit Yüzbaşı Beşir Bayraktar’ı özellikle gençlere tanıtmak ve anmak, vatan sevgisi ve şehitliğin yüceliğini gündeme getirmek amacıyla Kabalak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından anma programı düzenlendi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Garnizon Komutanı Albay Sebahattin Toprak, Boğaziçi Belediye Başkanı Ali Soyer ve İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar da yer aldı. Düzce İl Müftülüğü'nde görevli olan Halit Bayraktar Şehit Jandarma Yüzbaşı Beşir Bayraktar'ın ön geçmişini anlatarak programa başlanırken Kabalak Köyü Şehit Yüzbaşı Beşir Bayraktar İlköğretim Okulu Öğretmeni Mustafa Tan da günün anlam ve önemini belirten bir şiir okudu.

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez."

20 Mart 1980 yılında hayatını kaybeden Yüzbaşı Beşir Bayraktar'ı rağmetle andıklarını belirten Garnizon Komutanı Albay Sebahattin Toprak ise yaptığı konuşmada şehitlerin önemine değindi. Toprak, “Şehitler ölmez vatan bölünmüz. Bu cennet vatan için biz her zaman kanımızı son damlasına kadar akıtmaya hazırız. Her şeyin bir bedeli vardır. Bizde bu bedeli kanlarımızı akıtarak ediyoruz. Ödemeyede devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Program İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar'ın okuduğu dua ile devam etti.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu