banner851

banner614

ŞEMSİYESIZ ÇIKMAYIN!

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava yurdu etkisi altına aldı. Hava sıcaklıkları 10 ila 15 derece azalıyor.

banner619
Gündem 01.10.2013, 10:28
221
ŞEMSİYESIZ ÇIKMAYIN!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yağışlı hava uyarısı... Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava yurdu etkisi altına alırken kuvvetli sağanak yağışlara karşı yetkililer ve vatandaşlar uyarıldı. 4 günlük hava tahmini ise şöyle:

01 Ekim 2013 Salı günü: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği, yağışların; Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli,Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir), ve Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) akşam saatlerinde Antalya’nın batısında kuvvetli (21-50 kg/m2 ) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın batı bölgelerde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

02 Ekim 2013 Çarşamba günü: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinde görülecek yağışların; Batı Karadeniz kıyıları ile Isparta’nın güneyi ve Burdur’un doğusu, Tokat, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kayseri ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya ile Adana çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

03 Ekim 2013 Perşembe günü: Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Ankara ve Eskişehir'in kuzeyinin yüksek kesimleri ile Uludağ'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

04 Ekim 2013 Cuma günü: Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Bingöl yağışlı geçeceği beklenmektedir. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksekleri, Ankara ve Eskişehir'in kuzeyinin yüksek kesimleri ile Uludağ, Kartepe ile Kütahya'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.
Hava sıcaklıklarının, Çarşamba ve Perşembe günleri kuzey, iç ve batı bölgelerde Cuma günü güney ve doğu bölgelerde olmak üzere tüm yurtta hissedilir derecede (Akdeniz'in kıyı kesimlerinde 5 ila 8, diğer yerlerde 10 ila 15 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Tahmin edilen kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağışlar, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hissedilir derecedeki sıcaklık azalmasına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması tavsiye edildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)