banner851

banner955

SENDİKA SORUNLARI SIRALADI

1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yapan Kristal-İş Sendikası adına konuşan Kayhan Akpınar, Kiralık işçiliğe, güvencesiz çalışmaya ve kıdem tazminatı gaspına karşı 1 Mayıs’ta alanlarda olduklarını söyleyerek, hak mücadelesi vermeye devam edeceklerini ifade etti. Kristal-İş Sendikasının basın açıklamasına Vatan Partisi Düzce İl Başkanlığı da destek verdi.

Gündem 01.05.2017, 11:51 02.05.2017, 12:11
1965

Kristal-İş Sendikası Düzce İl Temsilciliği 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında Avni Akyol Parkında basın açıklaması yaptı. Sendikanın açıklamasına Vatan Partisi Düzce İl Başkanlığı destek verdi. İl Başkanı Fethi Sönmez, alandaki işçilere ve basın mensuplarına karanfil dağıttı.Kristal-İş Sendikası adına açıklama yapan Kayhan Akpınar kiralık işçi, güvencesiz çalıştırılma ve kıdem tazminatına karşı mücadele edeceklerini söyleyerek 1 Mayıs’ta alanlarda olduklarını belirtti.Akpınar, “Kiralık işçiliğe, güvencesiz çalışmaya ve kıdem tazminatı gaspına karşı 1 Mayıs’ta alanlardayız. İşçi sınıfının birlik, uluslararası mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs, insanca çalışma koşulları çabalarının içerisinde doğdu. 1 Mayıs, işçilerin, çalışmaların hak ve özgürlük mücadelesinin simgesi olarak yaşıyor. Her 1 Mayıs’ta alanları dolduran emekçiler aynı talebi dile getiriyor. İnsanca yaşama ve çalışma koşulları istiyorlar. Hızla yoksullaşan, açlığın pençesine itilen kuralsız, korumasız, güvencesiz çalıştırılan emekçilerin taleplerini dile getiriyoruz. Anayasal hakkımız olan örgütlenme hakkımızı kullandığımız için işten çıkartılıyoruz. Sessiz kalmayacağımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi göstermek için buradayız. İşçi sınıfının son kazanımlarından olan kıdem tazminatını gasp etmek isteyen, işçilerin iş güvencesini tamamen ortadan kaldırmak isteyen siyasi iktidara sesimizi duyurmak istiyoruz. Türkiye’yi taşeron cennetine çevirmeleri yetmemiş gibi şimdi de kiralık işçiliği yasallaştırarak bizleri değersizleştirmeye çalışan hükümete izin vermeyeceğimizi haykırıyoruz. Türkiye ucuz emek cenneti haline getiren ağır çalışma koşulları ile çocuklarının geleceği için çalışan yüzlerce işçi kardeşimizi iş cinayetlerine kurban verdik. Onların hesabını sormak ve yeni cinayetlerine kurban vermek istemiyoruz. Barışın, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye talep ediyoruz” dedi.

Sönmez ise işçilerin anayasal hakkı olan sendikalaşma hakkı için verdikleri mücadelenin haklı olduğunu ifade ederek mücadelenin Düzce’deki tüm gençlerin köle olmaması için verildiğini kaydetti. Düzce’de hak mücadelesi veren tüm işçilerle dayanışma içerisinde olduklarını aktaran Sönmez, vatan ve emek savunmasının birlikte verildiğini bildirdi.

banner844
Yorumlar (3)
SENDİKA 6 yıl önce
Birde lüks araçlara binen sendikacılar var işçinin alın teri ile lüks makam araçlarına binen , sendika binasında ki sekreteri sigortasız çalıştıran , sözleşmeli çalışan temzilikçiyi kapı dışarı atan sendikacıyı da aklınıza getirin.
Ndm 6 yıl önce
Günde 2 saatlik mesaisine karşılık 3.500TL maaş alan imamın, günde 9 saat çalışıp 1.400TL alan işçiye;''Dünya sıkıntı yeri, sabır ve şükür edin'' demesi din midir? Haksızlık mıdır? Bir sorabilsek...
Ay yıldıza kurban 6 yıl önce
Vatan partilileri kutluyorum vatandaşın yanında herzaman fethi sönmezi görüyorum şu düzceye bak bi haksızlık olunca sokaklar ölü birgün size de destek lazım olmicak mi
Yeni Sayımız