banner851

banner614

SEPAŞ YÖNETİMİNDEN YANMAZ'A ZİYARET

banner619

Akçakoca Belediyesi ve Sepaş arasında son birkaç gündür süren gerginlik Sepaş yönetiminin ziyaretiyle tatlıya bağlandı. Sepaş Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz ve beraberindeki heyet, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı makamında ziyaret ederken, iki kurum arasında bir centilmenlik anlaşması yapıldı.

banner846
Gündem 26.10.2019, 15:02 26.10.2019, 19:23
642
banner844
Akçakoca Belediyesi’nin Sepaş’a olan toplam 4,3 milyon liralık borcu nedeniyle Sepaş ekipleri birkaç gündür belediyeye ait bazı işletmelerle, cami ve park gibi kamusal alanların elektriklerini kesmişti.
Sepaş’ın elektrik kesme hamlesine karşı boş durmayan Akçakoca Belediyesi ekipleri, Sepaş’ın Akçakoca’da bulunan merkez hizmet binasını mühürlemişti.
Gerginliğin giderek uzaması nedeniyle Sepaş’ın İzmit’te bulunan bölge yönetimi yetkilileri, hemen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan bir randevu aldı.
25 Ekim Cuma günü saat 18.00’da belediyeye gelen Sepaş bölge ekipleri, Başkan Okan Yanmaz ve belediye kurmaylarıyla 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.


Sepaş Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz ve beraberindeki heyet, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı makamında ziyaret etti. Belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantı olumlu geçti.
Toplantıda iki kurum arasında bir centilmenlik anlaşması yapıldı. Prensip olarak elektriklerin kesilmeden hizmet vermesi ve belediyenin Sepaş’a olan borcunun yapılandırılması ile ilgili de karar alındı.

SEPAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz faturanın ödenmesi konusunda her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtirken, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise ödeme planı oluşturacaklarını ve bu raporu en kısa sürede SEPAŞ yetkili birimlerine ulaştıracaklarını belirtti.
Karşılıklı görüşmeler sonrası, Akçakoca Belediyesi’ne ait kimi birimlerde kesik olan elektrik yeniden verildi.
Borç yapılanmasının ne şekilde olacağı, ödeme şekli ve taksit tutarları gibi detayların, ekiplerin önümüzdeki hafta içinde yapacağı çalışmaların sonunda netleşeceği öğrenildi.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (5)
Ersin 2 yıl önce
Güzel bir kayıkçı kavgası reklamlai izliyoruz
Ali Kemal 2 yıl önce
Adamlar Elektriği kestiyse haklı sonuçda Özel seltör Halka verilen Enerjinin bedelini Devlete Yani Tedaş ve Teiaşa Günlük Nakit ödüyor Senin Yakıp harcayıpta 4.5 Milyona yakın Paranı Adamlar bu zamana kadar devlete günlük ödemiş Yok öyle yağma Garibana gelince kesilsin Size gelince idari binası Ruhsata aykırı Ozaman o katlı otoparkta Ruhsata Aykırı hadi orayıda Mühürlede görelim Olurmu Orda Para Kesiyorsunuz ne güzel memleket...
Aa 2 yıl önce
Şimdi onu bunu bırakın, Sepaş’ın olduğu yer imara aykırı mı değil mi? Aykırı ise neden mühür açıldı? Değilse neden mühürlendi?
AKIL 2 yıl önce
Kanun derki kamu yararına olan yerlerin elektriği kesilmez geçmiş borcu 3 yıldır sorun etmemişsen şimdi niçin sorun oldu ozaman senin yerinde imara kapanır
Devlet kurumlari 2 yıl önce
Öncelikle sunun bilinmesi lazım. Dağıtım ve parakende özel. Devlet kurumlarının bunu kafalarına sokması lazım. Kullandığın elektriği sepas devletten alip satıyor.Vatandas nasil oduyor sizdr seve seve ödeyeceksiniz o parayi...