banner614

"SERT TAVIR KOLLUK KUVVETLERİNDEN GELDİ"

banner619

Düzce Belediyesi İletişim Birimi tarafından medya kuruluşlarına sabah saatlerinde servis edilen hurda ve kağıt toplayan vatandaşların zabıta ekiplerine sopa ve kesici aletlerle mukavemette bulunduğu ithamlarının asılsız olduğu bizzat olaya şahit olan esnaflar tarafından ortaya konuldu. Spor Sokak girişinde kağıt toplayıcısı iki gence sert tavırlar sergileyen zabıta ekiplerine tepki gösteren çevre esnafı, hem zabıtadan hem de bölgeye çağrılan polis ekiplerinden yakışmayan tavırlar gördüklerini belirtti. Tüm bunların güvenlik ve vatandaş kamerası kayıtlarında ispatlı olduğunu vurgulayan esnaflar, Düzce Belediyesi'nin yanlı ve yanlış haberle kamuoyunu yanılttığını savundu.

banner846
Gündem 12.11.2019, 16:06 12.11.2019, 20:00
4431
banner844
Düzce Belediyesi İletişim Birimi, bu sabah Spor Sokak ve Gaziantep caddeleri üzerinde denetim yapan zabıta ekiplerine engel olmayan çalışan hurda ve kağıt toplayıcılarının sopa ve kesici aletlerle zabıta erlerine mukavemette bulunduğu yönünde bir basın bülteni gönderdi. Söz konusu açıkama yerel basın kuruluşlarında geniş yer buldu.Haberin Öncü TV'nin internet sitesine düşmesinden kısa bir süre sonra haber merkezimizi telefonla arayan bir vatandaş, olayın habere yansıdığı gibi gerçekleşmediğini anlattı. Bizzat olayı yaşayan bir esnaf olarak asıl sözlü ve fiziksel şiddeti uygulayan tarafın zabıta ve polis olduğunu iddia eden esnaf, kağıt toplayıcısı iki gencin maruz kaldığı sert tavırlara engel olmak istediği için ellerinin polis tarafından kelepçelendiğini söyledi.

Tüm yaşananlar kamerada!
Bu da yetmezmiş gibi hakarete uğradığını ileri süren esnaf, tüm bu yaşananların civardaki güvenlik kameraları ve bir vatandaşın cep telefonu tarafından an be an kaydedildiğini aktardı. Ekip otosuna bindirildikten sonra kendisini kelepçeleyen polise 'Bana hakaret ettiğin için senden şikayetçi olacağım' dediğini ifade eden esnaf, bir süre sonra ellerindeki kelepçenin aynı polis tarafından çözülerek gitmesinin söylendiğini belirtti.

Belediyenin servis ettiği haberdeki sopanın kağıtçılar tarafından yanlarında bulundurulduğunu ancak gençlerin ne bir saldırı ne de küfürlü söz sarf ettiğini kaydeden esnaf, Spor Sokak esnafının buna şahit olduğunu bildirdi.

"'Yapmayın böyle çocuklara' diyen bir esnafı, polis ters kelepçe ile tutuklamaya kalktı"
Zabıta, polis ve kağıt toplayıcıları üçgeninde yaşanan ve esnafın da müdahil olduğu olayı cep telefonu ile kaydeden Gazete Burası Düzce Genel Yayın Yönetmeni Fatih Maradit, haber merkezimizi arayan esnafla açıklamaları örtüşen şunları kaydetti:

"2 kağıt toplayıcı çocuk. Bunlar ufacık çocuk. Bu çocukları 2 zabıta tartaklayıp hakaret ediyor. Bende orada çorba içiyordum. Zabıtaların çocuklara yaptıkları benim zoruma gitti. Bende kalktım telefonla görüntü çektim. Vatandaşlar da zabıtaya müdahale etti. Burada bu kadar şey varken bu küçük çocuklara neden karışıyorsunuz diye vatandaşlar tepki gösterdi. Çocukları tartaklayan zabıtalar, diğer zabıtalara ve polise haber vermişler. Sonra bir anda 8-10 zabıta ve polis geldi. Çevredeki esnaflar tepki gösterdi ne gerek var bu kadar insana diye. Bende kameraya çekiyorum sürekli. Çocukların bir kabahati yok. Çocuklara soruyorum “Abi ben burada 3 senedir kağıt topluyorum" diyor. Polise "Yapmayın böyle çocuklara" diyen bir esnafı, polis ters kelepçe ile tutuklamaya kalktı. Zabıtanın biri benim üzerime yürüdü telefonumu almaya çalıştı. Tabii ben başkana ve başkan yardımcısına görüntüleri internetten gönderdim. Orada olaya müdahale edenlerin hepsi Düzceli iş adamları. Sopalı bıçaklı saldırı filan yok ortada. Belediyeden çalışanlar geldi videoları izlemeye. Videoları izleyince özür diledir. Ben sizden özür beklemiyorum dedim. Ama Bu zabıtalara bir şey yapın" dedim." 
Yorumlar (46)
AHMET 2 yıl önce
Zabıta kafasına göre iş yapmaz, emir verilir uygular. Ancak geri dönüşüme ciddi katkı sağlayan, dilencilik yapmayıp kendi ihtiyaçlarını karşılamak için çöplerden atık toplayanları darp etmek yerine eğitmenin yolları aranmalı. Atık toplama, ayırma konusunda, toplanma yerleri konusunda, sepetler konusunda destek verilmeli. Geri dönüşüme yapılan her katkı doğaya hizmettir.
esnaf 2 yıl önce
Belediye acil kendine gelmesi lazım bi caddeyi düzene sokamadılar. Sokaktan ekmek parasını çıkarana dadandılar diğer rantçılara baksınlar hep adamına göre muamele güçleri çoluk çocuğa yetiyor ayıp be bunların çoluk çocuğu yokmu ne yapsınlar hırsızlıkmı yapsınlar kim onların yaptığı işi kaç kişi yapar
Vendetta 2 yıl önce
gerek belediye personeli gerek esnaf bir olayı çözüme kavuşturmak istiyorsak birbirimize karşı anlayışlı ve sabırlı olmalıyız.
Egıtım 2 yıl önce
Yok zabıtayı şöyle yaparlar yok böyle döverler hemen düşük omuzlular yazmaya başlamiş tabiki düzcede orman kanunları ilemi yönetiliyor işte bunun icin düzce gelışmiyor daha cok bakarsınız boluya sakaryaya vurmak kırmak sizde bunun için düzcede egitim şart bunları egıtmek lazım
eski düzceli 2 yıl önce
Yasa Ve Kurallar ne diyorsa herkes ona uymak zorunda. Bu Çocukların Yaptığı yasak ise yapmayacaklar . Konu bu kadar basit. Herkes kafasına göre kural tanımadan iş yaparsa ortalık dingo nun ahırına döner.
Itibarsizlik 2 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor şu duzce de esnafi zabıta zabıta ve vatandaşı esnaf kağıt toplayiciyi memur yapsak ne olurdu acaba çok mu şey değişirdi konuşmak herkeze kolay icraat ama o çok zor.duzce kaç esnaf neden nie battı kepenk indirdi kimse bilmiyor kaç zabıta göreve geldi görevden alındı kaç zabıta atanmayı bekliyor torpilsiz kimse bilmiyor ulan kağıt bu kilosu 35 krş bir çuval gelsin 100 kilo oda 35 lira kim toplar mecbur olmasa kimse bunu bilmiyor herkez topu atıyor ama top hep kendi kalemizde arkadaşlar az ozumuze atalarımıza baksak ne hale geldi toplum.az da kendi işimizi kolaylastirsak suçlu aramasak bence ne o zabıta meraklı bunları toplamaya ne o çocuk kağıt toplaya meraklı ne esnaf tezcan açmaya meraklı ne araç sahipleri meraklı 2.Sıra park etmeye hepsi o an için zaruri heves olsun diye kimse kimseye zarar vermez çocuk mecbur olmasa kağıt toplamaz zabıta şikayet gelmese olaya müdahil olmaz esnaf dükkanın içinde ıs yapsa tezgah açmaz bankalar merkezde bir cadde de olamasa kimse 2.Sıra park yapmaz ilk bankaları taşıyın ana caddeden sonra açmayı taşıyın şehir merkezinden esnafi canlandırın sonra o esnaf bu çocukları ise alsın kağıt toplamasınlar belediye dönüşüm istasyonlarını çoğaltın devriye gezsin bu çocuklar gibi kağıtlar dönüşüme gitsin ciğerlerimiz yanmasın
Ilk önce insanlık sonra v 2 yıl önce
Zabıta görev yapıyor hakli herşey insan için ama bu çocuklarda insan senin araban çizilmiş bu çocukların hayatı çizilmiş mal candan ne zaman önde oldu başımıza taş yağacak zabıta hakli ama konuşma şekli bumu esnaflar en iyisini yapmış helal olsun birine sahip çıkmak otekilestirmek daha iyi dir size kalsa bunlar it itiniz insan yazık önemli olan bunları bakıp kagida muhtaç etmemek ıs vermek as vermek okutmak ama nerde kahvalti salonunda selfi bu çocuklardan daha önemli sizin için.kadini ekonomiyi kazandıran devlet sokakta bu çocuklara niye kağıt topluyon demiyor sorunu çözmüyor senin çocuğunun yarim bırakıp direğin kenarına attığı tatlıyı yiyor bu çocuklar senin çocuğunun beğenmediği kıyafeti çöpten alıp giyiyorlar insanlık nerde hangi zabıta maaşını hak ediyor helal mi sanıyor aldığı parayı eşkıya olmuşlar polis sanıyorlar kendilerini arabası olan arkadaşlar bankaların önünde 2. Sıra yapıyor ödeme yapmak için zor durumda olan esnaf kaldırıma çıkıyor ürününü satmak için bu adamlar herkezden fazla vergi veriyor kira veriyor kim yerli esnafa sahip çıkıyor yerli malı yurdun malı Atatürk sizle gurur duyuyor avm den alış veriş yaptığınız için markalara para verip paramızı memleket dışına çıkardığınız için paranız olmadığı zaman hangi esnaf sizi kapıdan çevirmiş şimdiye kadar Düzceli lere soruyorum park parası vermemek için otoparkcilardan sonra otoparka park edip 3 lirayı çok görüp kaldırımlara araç park edenlere o arabaya niye biniyonuz madem 3 liranız yok esnafa gelip neden pazarlık yapıyorsunuz avm de neden pazarlık yapmiyorsunuz marka ürün aldığınızda geri gittiğinizde neden kasaya fırlatıp ürünü atmıyorsunuz beğenmediğiniz yemeğe kahvaltıya neden ücret ödüyorsunuz tüketici haklarina neden gitmiyorsunuz müşteri velinimet diyen esnafi neden hor görüyorsunuz son kuşak esnaflar yakında bitecek olan meskendir bu hepimiz markaların kucağına oturucaz o zaman nasıl bir millet kendini bitirir görücez esnaf olmassa üretim olmaz üretim olmassa işsizlik artar unutmayın gemide bir delik varsa tüm mürettebat sorumludur kimse kimseye b.k atmasın zabıta esnaf kartoncu belediye hikaye herkez vatandaş herkez ilk önce insanlık görevini sonra vatandaşlık görevini yapmali
Burası duzce 2 yıl önce
Bu çocuklar okulda olması gereken yerde kağıt topluyor kimseye yük olmuyorlar çöpten para kazanıp eve ekmek götürüyorlar hırsızlık mi yapsınlar ite yem veren mama alan kaç çocuğu giydirdiniz okuttunuz doyurdunuz bu çocuklar çok mu meraklıco
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı