banner851

banner614

SEVGİ VE HOŞGÖRÜYLE YAKLAŞALIM

banner619

Bütün İslam alemi, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’ni bu gece idrak edecek. Rahmet ve bereketin bol olduğu Regaip kandilinin herkese barış, esenlik ve mutluluk getirmesini dileyen İl Müftüsü Selami Emen, “Kandil sebebiyle tebrikleşmeli, birbirimize sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmalıyız.” Dedi.

banner846
Gündem 24.05.2012, 09:52
320
SEVGİ VE HOŞGÖRÜYLE YAKLAŞALIM
banner844

İl Müftüsü Selami Emen, mübarek üç ayların içindeki ilk kandil olan Regaip kandiline kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek Regaip kandilinin tüm milletimize, barış, esenlik ve mutluluk getirmesini diledi.
Bu mübarek gecede Yüce Mevla’nın kullarına bol bol rahmet ve hibede bulunduğunu hatırlatan Emen, “ Geçen yıl bizimle birlikte olan eş, dost, akraba ve arkadaşlarımızdan bu aylara ve Regaip kandiline ulaşamayanlarımız var. Bu kandilin bizim için de son kandil olabileceğini düşünmeli, görevlerimizi yüce Allah’ın istediği şekilde yerine getirmeye gayret göstermeliyiz. Regaip gecesinde cami programlarına iştirak etmeli, evimizde de kaza namazları kılmalıyız. Tövbe ve istiğfar, salat-ü selam getirmeli ve çok dua etmeliyiz. Ana-baba ve büyüklerimizin gönlerini alıp sevindirmeli, hayır dualarını almalıyız. Çocuklarımızı kandilin manevi atmosferi içine almalıyız. Kandil sebebiyle tebrikleşmeli, birbirimize sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmalıyız.” Dedi.

Yorumlar (0)