banner851

banner614

SEZON KAPANDI

banner619

Avlanma mevsimi sona erdi. Türkiye'de tüm denizlerde 15 Nisan'dan itibaren trol ve gırgır ağlarıyla avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağı başladı. Yasağa uymayan balıkçılara ceza uygulanacak.

banner846
Gündem 16.04.2012, 09:38
147
SEZON KAPANDI
banner844

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 15 Nisan Pazar gününden itibaren, su ürünlerinin ve yaşam alanlarının korunması, üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması için su ürünleri avcılığına ilişkin yasak, sınırlama ve yükümlülükler getirildiğini bildirdi. Bunların tür, boy, zaman, derinlik, mesafe ve av araçlarıyla ilgili düzenlemeler olduğuna işaret edilen açıklamada, balıkçıların getirilen kurallara uygun avcılık yapmalarının zorunlu olduğu vurgulandı.Türkiye'de tüm denizlerde 15 Nisan'dan itibaren trol ve gırgır ağlarıyla avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağının başlayacağı bildirilen açıklamada, bu tarihten itibaren isteyen balıkçıların, uluslararası sularda Su Ürünleri Tebliği ile getirilen kurallara uymak kaydıyla avcılık yapabilecekleri ifade edildi.

Açıklamada, Bakanlıkça getirilen kurallara uyulmasının balıkçılık ve balıkçıların geleceği açısından önemli olduğu bildirildi.

Yorumlar (0)