banner851

banner614

SGK İL MÜDÜRÜNDEN ÖDEME UYARISI

banner619

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bu yılın başında ödemesi ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi geldi. Düzce SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, işverenlerin teşvik ve yapılandırma olanaklarından yararlanmaya devam edebilmesi ve gecikme zammı ile karşılaşmaması için prim ödemelerinin yasal süresi içinde yapılması gerektiği yönünde uyarıda bulundu. SGK’nın 3 aylık sigorta primi alacağı miktarını ise yaklaşık 50 milyon TL olarak açıkladı.

banner846
Gündem 10.10.2017, 11:25 10.10.2017, 17:23
1722
banner844

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Necmi Köroğlu, düzenlediği basın açıklamasında ertelenen sigorta primlerinin zamanında ödenmesi gerektiği uyarısı yaptı.
İşverenlerin üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak amacıyla 2016 yılında asgari ücret desteği getirildiğini kaydeden Köroğlu, bu kapsamda Düzce’de SGK'nın 3 aylık sigorta primi alacağı miktarını açıkladı.

Köroğlu, “Asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir. İlimizde ertelenen sigorta primlerinden; Aralık ayından 16.359.023,32 TL, Ocak ayından 16.888.744,54 TL, 2017 Şubat ayından 16.520.226,14 TL, kalan alacağımız bulunmaktadır.” dedi.

Ekim ayı sonunda bitiyor
Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresinin geldiğini kaydeden Köroğlu, işverenlere şu hatırlatmada bulundu:

“Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasımı ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.”

“İşveren, haklarından mahrum  kalmasın”
İşverenlerin de asgari ücret desteği, 5 puanlık sigorta prim indirimi ve sigorta prim teşviklerinden yararlanabilmesi için prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine gerektiğini vurgulayan Köroğlu şöyle konuştu:

“Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin halihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödeme süresi gelmiştir.”


Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (9)
Esnaf 4 yıl önce
Alacaklar vadeli, bi de paran bi yerde takıldıysa vay haline. Devlet en güzel tahsilatçı. Esnaf kan ağlıyor herkesin de haberi var. Dövizle borçlananların hali zaten perişan. Millet karnını zor doyurur oldu siz prim borcundan bahsedin.
memet 4 yıl önce
yorumlara tuzunuz yerinde galiba
Hasan D. 4 yıl önce
Aklı başında yorum yapım giren çıkanı karşılamaz hale geldi. Şu anda Düzce de özel idareye iş yapanlar hariç para kazanan yok. Onlarınkide para kazanmak değil soygun.
SGK aracı 4 yıl önce
Bu gün bağlantı yolunda üzerinde sgk yazan beyaz fluens marka bir araç makas atarak gidiyordu.Hızı limitlerden fazlaydı.Kurallar sadece garibim vatandaşa mı geçerli?
kadının biri 4 yıl önce
işveren vergi ödemez tabi nasıl olsa diyerek çıkıyor işin içinden iki ay süreyle kapatacan o zaman peşin öder hepsini tavsiye ..
Akıl 4 yıl önce
Para kazanıp ödemeyen varsa tabi ki peşini bırakmayın. Ama çoğu Ak Partili şirketlerin hesaplarına da bir bakın var ama ödemiyorlarsa onları da görüşmeye çağırın. Beni de yolda 60 km ile yakalar 250 tl mi soyar bu sistem.
adamın biri 4 yıl önce
ertelemeye engel olmak lazım yapılandırmada çözüm değil bence direk işverene kilit vurulmalı bence o zaman ciddiyet kazanır . çalışan kendini parçalayacak işverene gelince rahat davranacak o ne güzel hayat. kul hakkına giriyorlar kul hakkın
İş veren 4 yıl önce
Bilmeden konuşuyosun,konunun işçiyle alakası yok. İşveren primi ödemese de işçinin sigortası ve günü geçerlidir. Borç işverenin borcu sana ne oluyor...
Kobi 4 yıl önce
Eeee seçim zamanı 3 ayı yıl sonuna ertelediler geldi yılın son 3 ayı. Şimdi bakalım işletmeler nasıl ödeyecek her ay ödediği primin 2 katını. Ver mehteri ver..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın