banner851

banner614

SGK’DAN ‘ZEYTİN DALI’NA DESTEK

Düzce Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları tarafından Zeytin Dalı Harekatı’ndaki Mehmetçik için Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. Kanın yapılamayan tek ilaç olduğuna dikkat çeken SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, vatandaşları kan vermeye davet etti.

banner619
Gündem 29.01.2018, 10:44 29.01.2018, 17:47
531

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye’nin Afrin bölgesine düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik kampanya başlatan Türk Kızılayı’na bir destek de Düzce SGK İl Müdürlüğü’nden geldi. SGK İl Müdürlüğü binası girişinde kahraman Türk askerine ihtiyaç olunması durumunda kan temini için kan bağışında bulunuldu.

“Kan, yapılamayan tek ilaç; tüm vatandaşlarımızı bu kutsal göreve davet ediyoruz”
Hem SGK personelinin hem de vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına ilişkin konuşan SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bilindiği üzere kan, yapılamayan tek ilaç. Dolayısıyla zor süreçten geçtiğimiz şu günlerde bizde Sosyal Güvenlik Kurumu olarak Kızılay’ımıza, Mehmetçik’imize, yurdumuza destek olmak için kan bağışı kampanyası düzenledik. Bu kutsal bir görevdir diyorum. Yurdumuzun, Mehmetçik’imizin Allah yardımcısı olsun diyorum. Özellikle bu kış aylarında doktorlarımızın da belirttiği gibi kan bağışı biraz sekteye uğramıştı ama bu Afrin Harekatı’ndan sonra daha da artacaktır. Böyle bir katkıda bulunduğumuz için mutluyuz.”


Haber: H. GÜRSOY

banner844
Yorumlar (0)