banner851

banner614

SİGARA SATIŞI OLACAK MI? İŞTE AYRINTILAR...

banner619

İçişleri Bakanlığı’nın Düzce’ye ulaşan ‘market genelgesi ’ne göre vatandaşların zorunlu ihtiyaçları dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Peki sigara da yasak kapsamında olacak mı? Bu soruya İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, yanıt verdi.

banner846
Gündem 04.05.2021, 15:50 04.05.2021, 18:43
5292
banner844

Yeni alınan kararlarla birlikte, Düzce’de marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

7 Mayıs’ta başlayacak market tedbirleri kapsamında daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Bu tarihten itibaren marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek. Parfüm ve kozmetik ürünleri ise satılamayacak. Peki en merak edilen konulardan biri sigaranın satılıp satılamayacağı… Bu sorunun yanıtı İçişleri Bakanlığı Yardımcısı İsmail Çataklı'dan geldi.

"Sigara yasağına" ilişkin iddiaları da AA muhabirine değerlendiren İçişleri Bakanlığı Yardımcısı İsmail Çataklı, market tedbirlerine yönelik son yayınlanan genelgede, sigara yasağına ilişkin bir kısıtlama olmadığını belirtti. Çataklı, bu yöndeki tezviratların sosyal medya dedikodusundan ibaret olduğunu söyledi.

Yorumlar (3)
vatandaşş 3 ay önce
bindirim yapan ların zoruna gitmiştir ucuz mal satan marketler vatandaş 3 kuruş ucuz alıyor diye zorlarına gidiyor
düzceli 3 ay önce
kırtasiye yasakki
Düzce li 3 ay önce
Tabii vatandaş hesaplı bir şekilde alıyordu ihtiyacı olanı şimdi fırsatçılik yapıp satmaya kalkarlar karşı gelen esnaflar