banner851

banner614

ŞİKAYET KAPISI AÇIK

banner619

Koronavirüs salgını sürecinde yayınlanan genelgeler kapsamında 81 ilde faaliyeti durdurulan yaklaşık 150 bin işletmeye, kepenklerini yeniden açana kadar elektrik ve doğalgaz faturası gönderilemeyecek. Koronavirüs sebebiyle geçici süreyle faaliyeti durdurulan işletmelere fatura gönderilip gönderilmeyeceği konusunda beklenen açıklama geldi.

banner846
Gündem 27.04.2020, 09:57 28.04.2020, 11:57
6253
ŞİKAYET KAPISI AÇIK
banner844

Konuya ilişkin açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Genelgelerle bazı işletmelerin faaliyetleri geçici olarak durduruldu. Buraların da üç ay boyunca sayaçları okunmayacak. Bu durumda olanlara eğer yanlışlıkla bir fatura gittiyse hemen itirazlarını yapabilirler. Herhangi bir sıkıntıya mahal vermeyeceğiz" dedi. Karar nisan, mayıs, haziran aylarını kapsarken, tedbirlerin uzatılmasına yönelik ilave bir karar alınırsa bu süre daha da uzatılabilecek.

Söz konusu işletmelere, şirketler tarafından yanlışlıkla fatura gönderildiyse, Enerji Bakanlığı ve Enerjisi Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) şikayette bulunulabilecek. Ayrıca EPDK, nisan başında elektrik ve doğalgaz faturaları için aldığı karar ile sadece karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri için kıyasen fatura düzenlemesini devreye almıştı. Bu konuyla ilgili olarak da Bakan Dönmez, "Şu anda özellikle büyük kentlerimizde bu tür karantina bölgeleri pek yok. Faturaların büyük bir kısmı vatandaşlarımızın gerçek tüketim değerlerinden oluşuyor. Eğer herhangi bir şekilde vatandaşımızın şüphesi varsa, bana daha önce kullandığım miktardan daha yüksek bir fatura geldi diyorsa, sayacın üzerindeki tüketim değerini okumak ve kendisine gönderilen faturayla mukayese etmek suretiyle itirazını yapabilir. Biz de gereğini yaparız." dedi.

Yorumlar (22)
Semra atasever 1 yıl önce
Faturalar geliyor
kuaför 1 yıl önce
kapalı dükkanıma hem elektirik hemde doğalgaz faturası geldi
Zzs 1 yıl önce
Saka yapmasınlar evlere yapsınlar da görelim show yapıyorlar
Baki Celik 1 yıl önce
Onlarinkini evlere gonderiyorlar cunku
HARUN ateş 1 yıl önce
Yahu arkadaşım zaten adamın dükkanı kapalı neyin faturası bu kapalı dükkana elektirik doğalgaz su faturası nasıl yazılsın.
Benim adım Akasya Kaçmaz 1 yıl önce
Hayırlı akşamlar Kusura bakmayın. Benim okumam yazmam olmadığı için buradaki ses bekle yazabiliyorum. Birim elektrik paramı ödeyemedim. Birçok şanlık zor zor durumdayım. Allah Peygamber razı için sizden yardım istiyorum. 2 tane Yetimin var İki tane yetim ile birlikte şanına rezil kepaze yiyip çok zor durumdayım ne olursun Allah Peygamber için yardım edin elektrik faturamı ödeyemedim çok zor durumdayım
X 1 yıl önce
Elektrik ve doğalgazın bu kadar pahalı olduğu başka ülke var mı Allahaşkına. Güya birsürü yatırımlar yaptık doğalgaz boru hatlarına.ne oldu hiçç
Isci 1 yıl önce
Bu karar ev aboneleri içinde olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı