banner851

banner614

ŞİKAYET YERLERİ İÇİN HABERİ TIKLAYIN!

banner619

Düzce’de fahiş fiyat uygulandığını tespit eden vatandaşların Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden ya da ALO 175 hattından gerekli şikayetleri yapabileceği bildirildi.

banner846
Gündem 10.04.2020, 12:05
1909
ŞİKAYET YERLERİ İÇİN HABERİ TIKLAYIN!
banner844

Koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle Düzce Valiliği talimatları doğrultusunda, Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Düzce genelinde denetimler devam ediyor.

Marketlerde, satışa sunulan sebze-meyve ve diğer gıda maddelerinin fiyatetiketleri ile alış-satış fiyatlarının kontrollerinin yapıldığı denetimlerde, esnafın hijyen kurallarına uyduğu, koruyucu önlemler aldığı yönünde görüş bildiren Düzce Valiliği, açıklamasında şunları kaydetti: “Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü personelinin denetimleri sırasında vatandaşlarımıza da "Sosyal Mesafe" kuralına uymaları konusunda bilgiler verilmiştir.

Haksız fiyat artışı tespit edilen yerlerde vatandaşların, Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden ve ALO 175 hattından başvuru yapmaları mümkündür.

Denetim ekipleri tarafından işyeri sahiplerine; marketlerde her 10 metrekareye bir müşteri olacak şekilde planlama yapılması, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine çalışanların ve vatandaşların maske ile girmeleri, müşterilere tek kullanımlık poşet eldiven verilmesi hususlarında hatırlatmalarda bulunuldu.”

Yorumlar (4)
CAN.D 1 yıl önce
ACIMAYIN BUNLARA CORONA BAHANESIYLE FIYATLARI SISIRENE AF YOK
Fuat 1 yıl önce
İyi güzel de haksız zam denetimi niye yapılmaz her ürünün fiyatı en az %50 haftalık artmış durumda hijyen kuralları ile mesafe tamam pahalı olmalarını niye denetlenmesi yapılmamış halka numara veriyorlar işlem olmadıktan sonra
Düzceli 1 yıl önce
Pazara gidin daha sonra da marketlere gidin herşey ortada...
castro 1 yıl önce
tahta kaleleri gezin tahtakaleleri kolonya maske temızlık vs gibi ihtiyacları kaca satıyorlar bir bakın
28°
az bulutlu