banner851

banner614

SIKI TEDBİRLER GERİ DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri de kamuoyu ile paylaştı.

banner619
Gündem 17.11.2020, 20:48
8448
SIKI TEDBİRLER GERİ DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri de açıklayan Erdoğan, "Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir." ifadesini kullandı.

İŞTE YENİ KORONA TEDBİRLERİ

"Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

"Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek."

banner844
Yorumlar (7)
Aksakallı 11 ay önce
Alinan kararlar dogru ve yerinde bence korona 10. Ile 20 arasında sokağa çıkmıyor mu diyen düşüncesiz insanlar burda amaç hem insanların işi yürüsün hemde olabildiği kadar halkı sokaktan kalabaliktan keyfî işlerden çekebilmek anladınızmı şimdi
"Aziz Türk Milleti 11 ay önce
10:00 ile 20:00 saatleri ARASI DIŞINDA sokağa çıkmak yasak! diyorum ya bu adama Nobel ödülü verilmeli. Duyuyor musun Eyyy CAHİL AVUSTURYA!
Düzceli 11 ay önce
Korona demekki belirli saatlerde dışarıya çıkacak heralde ya böyle kısıtlama olurmu
jaccki 11 ay önce
Saka gibi kararlar sanki diger saatlerde bulasmiyor hastalik akil sagligini sorgulamayi gerektirir bu kararlar camiler nedne acik insanlar abdest almayi bilmiyor lea gibi lavabolarda ayak atilarak yikaniliyor yan yana buna yikamak deniyorsa rezillik
Gece yargıcı 11 ay önce
Boş boş önlemler alınmış yine hayırlı olsun covid le mücadeleye devam ekonomiyi dusunuyo reisss ..
Duzceli 11 ay önce
Haziranda otel mevsimi gelince tedbir kalmaz.
D 11 ay önce
Ekonomi biter,halk zaten zor geçiniyor.