banner851

banner614

ŞİMDİ DE KONTEYNER KRİZİ ÇIKTI!

Darıcı Mahallesi’nde belediye ile muhtarı karşı karşıya getiren “sosyal tesis” savaşında şimdi de konteyner krizi çıktı. Aynı zamanda muhtarlık hizmeti verdiği Darıcı Mahallesi Sosyal Tesisleri’nden çıkarılmak istenince konuyu yargıya taşıyan Muhtar Mehmet Turğut, kendisine 1 ay önce belediye tarafından gönderilen konteyneri kullanmadı. Bunun üzerine geri almak için mahalleye gittiklerinde konteynerin yerinde olmadığını gören belediye yetkilileri durumu polise bildirdi.

banner619
Gündem 04.12.2016, 16:25
2769
ŞİMDİ DE KONTEYNER KRİZİ ÇIKTI!

Köy iken mahalle olmasıyla birlikte sorunların çözülmesi gereken yerde yumak haline döndüğü Darıcı Mahallesi’nde muhtar ile belediye arasındaki gerginlik artarak devam ediyor.

MUHTAR KARŞI ÇIKIYOR

2004 yılından bu yana Darıcı Muhtarlığı görevini yürüten Mehmet Turğut, Darıcı’nın köy olduğu dönemde vatandaşların imkanları ile kazandırılan sosyal tesisin işletme hakkının, mahalle olmaları sonrasında belediyeye geçmesine karşı çıktı. Belediye yetkilileri tarafından aynı zamanda muhtarlık hizmeti verdiği sosyal tesisi boşaltması istenen Muhtar Turğut, duruma tepkisini geçtiğimiz aylarda bir eylemle göstermişti. Sosyal tesis önüne masa koyarak vatandaşa hizmet veren Darıcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Turğut, belediyenin uygulamasına tepki göstererek, konuyu mahkemeye taşıdığını açıklamıştı.

BELEDİYE MUHTARA KONTEYNER GÖNDERDİ

Mahalle muhtarlığı ile belediyenin mahkemelik olduğu konuyla ilgili Düzce Belediyesi’nden beklenmedik bir adım geldi. İddiaya göre; belediye tarafından sosyal tesislerin tam karşısında bulunan boş araziye muhtarlık olarak kullanılmak üzere konteyner gönderildi.

Konteyneri belediye yetkililerinden resmi olarak teslim almayan Muhtar Mehmet Turğut, sosyal tesislerde bulunan muhtarlık odasında hizmet vermeye devam etti. Diğer mahallelere yeni ve modern muhtarlıklar yapıldığı günlerde Darıcı Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde var olan muhtarlığın konteynere taşınmak istemesini kabul etmeyen Muhtar Turğut, mevcut yerinden çıkmayı reddetti.

1 AY SONRA GERİ ALMAYA GİTTİKLERİNDE…

Yaklaşık bir ay o bölgede bulunan konteyneri muhtarın kullanmaması üzerine belediye yetkilileri geri almak istedi ancak görevliler gittiklerinde konteyner yerinde yoktu.

Olay yerine gelen zabıta ekipleri konteyneri belediyenin almadığını tespit etmesi üzerine olay polise bildirildi. Polis şimdi belediyenin gönderdiği ve kim ya da kimler tarafından alındığı bilinmeyen konteynerin peşinde. Mahalle muhtarı ise yargıdan çıkacak sonucu bekliyor.

BELEDİYE İHALESİNİ BİLE YAPTI

Öte yandan Düzce Belediyesi, işletme hakkı nedeniyle tartışmalara konu olan Darıcı Mahallesi Sosyal Tesisleri’nin 3 yıl süreyle kiraya verilmesini kararlaştırarak, ihalesini geçtiğimiz 10 Kasım’da gerçekleştirdi. Belediye Encümen Salonu’nda açık teklif usulü arttırma ile yapılan ihalede, aylık bin 500 lira tahmini kira bedeli olarak belirlendi.

Yorumlar (4)
Can . D 5 yıl önce
BUNE YA HERYERDE SORUN KAYNIYOO DÜZCEMIZDE BIRGÜNDE SORUNSUZ GECSIN YA
darıcılı 5 yıl önce
yılmaza cevap darıcılı olarak biz belediyeyye secmedik ama ama bizi ve5 köyü tc cumhuriyetinde görülmemiş birşeyle yane bakanlar kurulu kararıyla zorla mahalle yaptılar lütfen bilmeden yorum yapmayalım
yılmaz 5 yıl önce
şehirli olmayı kim istedi ş
şehirli olmamım bedeli böyledir köylülerin ortak varlıklarına beleşten el koyacak karşılığında halkı soyacak sonrada yandım Allah diye feryad ederiz
darıcılı 5 yıl önce
belediye kendinin olmayan yeri nasıl kiraya verirmiş öyle şacma birşey mi olur resmi olarak görelim bakalım evrakları belediye