banner851

banner614

SINIFA SELAMLAŞARAK GİRİYORLAR

banner619

Düzce Şükran Öney Anaokulunda öğrencileri seçtiği ve istediği bir selamlaşma şekli ile selamlayan öğretmenler, sınıflarında adeta minik yüreklere güneş oluyor. Öğrenciler, sınıflarına dans ederek, öğretmenleri ile tokalaşarak ya da kucaklaşarak girmenin mutluluğunu yaşıyor.

banner846
Gündem 12.01.2020, 10:15 12.01.2020, 13:04
1470
banner844

Düzce’de yaptığı uygulamalarla örnek olan Şükran Öney Anaokulu, bu defa da öğretmenlerinin öğrencilerini sevgi dolu karşılaması ile bir ilke imza atıyor. Öğrenciler, sınıf kapısında asılı olan dans ederek selamlaşmadan kucaklamaya, tokalaşarak selamlaşmadan öperek selamlaşmaya kadar birçok seçenekten kendilerine uygun olanı seçiyor ve öğretmenlerine gösteriyorlar. Öğretmenler, öğrencilerinin seçimine göre onlarla selamlaşarak sıralarına oturtuyor.Uygulama ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Emine Taşlı, öğrencilerinin uygulama sayesinde okula koşarak geldiklerini ve uygulamanın kişilik gelişimine katkıları olduğunu dile getirerek, “Aslında bu yurt dışında eğitimci bir arkadaşımızın geliştirdiği bir teknik. Çocuklarımızı okulda sevgiyle karşılamanın bir yöntem şekli. Bu şekilde arkadaşımız kendisi deneyimlemiş ve dünya çapında yayılma sağladı. Biz de 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmen arkadaşlarımızla karar aldık ve çocuklarımızı bu şekilde karşılıyoruz. Tek tip karşılamanın dışına çıkartıyor.

En güzeli de çocukların sosyal çevresi olan okullarda kendi seçtikleri şekilde okullarına girmelerini sağlıyor. Kimisi sarılmayı, kimisi tokalaşmayı, kimisi yumruklaşmayı istiyor. Onlar kendileri seçiyor ve bu şekilde öz değerleri, okul olgunlukları, okula uyumları da gelişiyor. Çocuklarımız okula sevinçle geliyorlar ve her gün değişik tekniği denemek isteyen var veya her gün öğretmenine sarılarak girmek isteyen var. Bu çocuklarımızın okula uyumunu hızlandırdığı için okula koşa koşa gelmeyi istiyorlar. Bunu deneyimledik, çokta mutluyuz” dedi.
Okul öğrencisi minikler ise uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, okullarını ve öğretmenlerini uygulama ile daha da sevdiklerini dile getirdiler.

Yorumlar (6)
ASLI ÖZTÜRK 1 yıl önce
Çocuğumu hiç gözüm arkada kalmadan emanet ettiğim ve herkesin gülümsediği sıcacık bir ortam çok şanslıyız ki kayıt yaptırabildik.iyi ki Şükran Öney Anaokulu var çok seviyorum okulumuzu ve tüm çalışanlarını kalite asla tesadüf değildir.
düzceli 1 yıl önce
2 fotoğrafa haber yapmışsınız. görelim video yok mu?
inanıcaz söz.
.. 1 yıl önce
İstiklal anaokulunda da ayni uygulama var.
Düzceli 1 yıl önce
Taklitciler kopyacılar yapmacıklar
tuğba kuşçu 1 yıl önce
ŞÜKRAN ÖNEY ANAOKULU DÜZCE İÇİN BİR ŞANSTIR.HER TÜRLÜ TAKDİRİ HAKEDEN ÖZEL OKUL STANDARTINDAN BİLE İLERİDE BİR EĞİTİM ANLAYIŞI İLE HAREKET EDEN BİR ANAOKULUDUR.VELİ OLARARK VE HEP İÇLERİNDE OLARAK BELİRTMELİYİM Kİ KAYIT YAPTIRMAK İÇİN İYİKİ SABAHIN 5 İNDE OKUL KAPISINDA BEKLEMİŞİM SONUNA KADAR DEĞDİ.OKUL MÜDÜRÜMÜZDEN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE KAPIDAKİ GÖREVLİDEN AŞÇIMIZA KADAR HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN İYİ Kİ VARSINIZ.
Demode 1 yıl önce
Az özgün okun biraz.
27°
açık