banner851

banner614

SINIR ÖTESİ HAREKAT ÇAĞRISI

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, İstanbul'da meydana gelen terör saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bunu yapanlardan derhal hesap sorulmalıdır." dedi. Tozan, ayrıca sınır ötesindeki terör odaklarına ve kamplarına askeri hareket düzenlenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kandil için teskere düzenlenmeli ve yok edilmelidir." diye konuştu.

banner619
Gündem 11.12.2016, 17:24 11.12.2016, 17:32
1876
SINIR ÖTESİ HAREKAT ÇAĞRISI

"Saldırıyı yapanlar ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyorum"

Şehit ve yaralı haberlerinin Türkiye'yi yasa boğduğu İstanbul Beşiktaş'taki kalleş terör saldırılarına, öfke ve lanet çığ gibi büyüyor. CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, haber merkezimize yaptığı açıklamada, terör saldırılarının Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliği için görev yapan emniyet teşkilatını hedef aldığını belirterek, şöyle konuştu: "Milletçe acımız büyüktür. Yüreğimiz yanıyor. Saldırıyı yapanlar ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyorum. Etnik alt kimliklerimizin fazla olması bizim kültürel zenginliğimizdir. Bu ülkenin kurtuluş savaşında, Çanakkale’de Türk, Kürt, Dadaş, Kafkas, Laz, Boşnak, Arnavut yan yana yatmaktadır. Bu ülke böyle kuruldu. Aynı şekilde beraber yaşamak zorundayız. Hiç kimsenin ülkeyi ayrıştırmasına müsaade etmeyiz."

"Tek başına iktidar olmak terör sorununu çözememektedir"

"Bunu yapanlardan derhal hesap sorulmalıdır." diyerek konuşmasını sürdüren Tozan, şu ifadeleri kullandı: "Uluslararası hukuktan doğan haklarımızı, kullanmak zorundayız. Sınır ötesindeki terör odaklarına, kamplarına askeri hareket düzenlenmelidir. Kandil için teskere düzenlenmeli ve yok edilmelidir. Terörü dış desteği kesilmelidir. Şu gerçeği kabul etmeliyiz. Tek başına iktidar olmak bütün kararları tek başına almak, terör sorununu çözememektedir. Bu konu mecliste ele alınmalıdır. Ülkemizde akılla, bilimsel sürdürülebilir ve milli terör ile mücadele politikası oluşturulmalıdır. CHP bu konuda her türlü desteği vermeye hazırdır. Nereden gelirse gelsin, faillerinin ve arakasındaki karanlık güçlerin, birlik ve beraberlik karşısında yok olacağına duyduğum sonsuz inanç ile şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine, emniyet teşkilatımıza ve 2 mensubunu saldırıda şehit veren Beşiktaş kulübüne başsağlığı diliyorum."

Yorumlar (19)
Düzce peker 5 yıl önce
Hadi ya bırakın şu masum rolü oynamayı bu millet keriz ya nasıl olsa kandıririz genel başkanınız neyse sizde o sunuz bu güne kadar bu millet için ne yaptınız koca bir hiç neye kime hizmet ettiğinizi bi açıklayın önce
faruk 5 yıl önce
hadi ordan
Harbi 5 yıl önce
Güzel diyorsunda tozan seni az çok tanıyoruz bu memleketin insanisin anlayamıyorum senin gibi biri Düzce li olarak böyle alevi ve böyle diktatör birinin peşinden nasıl gidiyorsunuz değiştirin artık partinizi veya söylemlerinizi..
Kemaal 5 yıl önce
Sen burdan kandıle gırılsın dıye haber yaparken chplı bıkaç vekıl patlamadan şüpeli olan kışılerın salınması ıcın ıtırazda bulunuyor hdplıler ıcerı alınırken bazı vekıllerınız evlerıne zıyarete buunuyor hepını bır kenara bırak öcalanın avukatı kım? vatanever numarası yapmayın burdan bıze
düzceli 5 yıl önce
hatırlatmak isterim. genel başkanının farklı konuşuyor. malum pkk partisiyle el ele kol kola kanki olmuşlar.tv. lerde hem genel başkanınız hem pkk genel başkanı ortak aynı ağızdan açıklama yaptılar. kan dökmeden olmaz diye. hatta bolu chp millet vekilinizde yaknmı tı bu durmdan chp -hdp aynı diye.
Esin 5 yıl önce
Pkk ile kimin elele kolkola olduğunu bu ülke iyi biliyor. Sözde açılım sürecinde dönemin başbakanı tayyip erdoğan "kürdistan" demişti. acaba nereyi kast etti tam olarak?
YIĞILCALI 5 yıl önce
EVET HAKLISIN TOZAN.SINIR ÖTESİ HARAKET YAPILMALI VE YAPILIYORDA.AMMA VELAKİN ÖNCE BİR SINIR ÖTESİNE GEÇMEDEN ŞU CHP NİN İÇİNDEKİ PKK SEMPAZİTANI MİLLETVEKİLLERİNİZİ TEMİZLEYİN.
Ümit Ergün 5 yıl önce
siz ilk önce HDP ile ortak miting'ten, teröristleri hapishanede ziyaret etmekten, terörist cenazelerine koşmaktan vazgeçin..

Aslında size Sınırötesi Harekat lazım ama neyse... Yasalar sağolsun. Yasal Partisiniz. Yoksa sizin yaptığınızın 1000'de birini Avrupada bir parti yapsa çoktan bütün siyasileri yasaklı olmuş, parti kapatılmıştı.
Ali 5 yıl önce
Akıl tutulması yaşıyorsunuz, Mehmet Metiner bile hapishane, ziyaretlerinin komisyon tarafından gerçekleştiğini, komisyonda her partiden kişi olduğunu, kendisinin de bu komisyonda görevli olduğunu açıkladı...Bu nasıl bir ego "sizi sınır ötesi " süreriz. siz kimsiniz yahu...Demokrasilerde iktidar olur birde muhalefet olur, muhalefet'in görevi de muhalif olmakdır.
Kayıkçı 5 yıl önce
Sizin genel müdürünüz bir sussa bu iş bitecek ama az kaldı sıra size de gelecek bu koca ülke bu günleride atlatır inşAllah ama herkes yaptığı ile kalır nerde durduğunuz belli değil
Ali 5 yıl önce
Size de sıra gelecek derken...sizin demokrasiden anladığınız bumu!..Açılım sürecinde verilen tavizler, yapılan hukuksuzluklar, Fetö ile sizin deyiminiz ile "aynı amaç için farklı yol" yani paralel çalışmalarınız. TC kaldırılırken, Andımız yasaklanırken, kime hizmet ediyordunuz...Sahi birde "kutlu davanız vardı" değilmi! amacı nedir, bileniniz varmı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın