banner851

banner614

SIR PERDESİ ARALANIYOR!

Üç gün önce Çilimli’deki evinden ayrılmasının ardından kendisinden bir daha haber alınamayan Ali Özkazancı’nın neden ortadan kaybolduğu hakkında sır perdesi aralanıyor. Özkazancı’nın girdiği ekonomik bunalım sonucu ortadan kaybolduğu ifade edildi.

banner619
Gündem 26.10.2016, 18:56 27.10.2016, 17:59
8720
SIR PERDESİ ARALANIYOR!
Çilimli ilçesindeki evinden habersiz bir şekilde ayrılarak sırra kadem basan 30 yaşındaki Ali Özkazancı’dan aradan üç geçmesine rağmen henüz bir haber alınamadı. Özkazancı’nın Çilimli Yeşil Mahallede bulunan evinde ailesinin bekleyişi sürüyor. Ailesi Özkazancı’nın durumuyla ilgili herhangi bir gelişme beklerken komşuları aileyi yalnız bırakmıyor. Ailesi ise haber ekibimizin görüşme talebini erteledi.

Arama çalışmalarında sonuç alınamadı
Özkazancı’nın kayıplara karışması soru işaretine neden oldu. Önceki gün ailesinin ve yakınlarının Özkazancı’nın haber alamaması üzerine durumu güvenlik güçlerine bildirmesiyle başlayan arama çalışmaları sonlandırıldı. Arama çalışmalarının “intihar” olasılığı düşük olduğu gerekçesiyle sonlandırıldığı öne sürülürken, Özkazancı’nın borçlarından dolayı Çilimli bölgesinde saklandığı iddia ediliyor.

‘Zimmetine para mı geçirdi?’
5 yıldır Çilimli ilçe merkezindeki bir fatura ödeme merkezinde çalışan Özkazancı’nın ortadan kaybolmasıyla ilgili farklı iddialar ortaya atıldı. Özkazancı hakkında işyerinde tahsilat ücretlerini zimmetine geçirdiği yönündeki iddiaları onu yakından tanıyanlara sorduk.

Vatandaşlar Ali’yi zor durumda bıraktı
Özkazancı’yı iyi tanıyanlardan esnaf Aziz Şahin söz konusu iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını hatta durumun tam tersi yönünde olduğunu ifade etti. Özkazancı’nın maddi sıkıntılar yaşadığını belirten Şahin şunları dile getirdi:“Ali güzel bir çocuk, iyi bir insan. Ali yapısı itibariyle biraz içine kapanık bir karakteri var. Alacağını istemeye bile dili uzanmayan bir kardeşimizdi. Vatandaşlar Ali’ye telefon aracılığıyla faturalarını ödetse de gelip ücretini vermediler. Belki de 20-30 bin lira piyasaya açılmış olabilir. Borçlarını kapatmak için çok çırpındı ama beceremedi. Bize anlatmadı. Bunaldığını düşünüyorum. Birkaç gün kafa dinlemek için böyle bir şey yaptı. Büyüklerden yardımcı olmalarını bekliyor.”

“Geri döneceğine inanıyorum”
Özkazancı’nın kötü bir durum yaşamadığını düşünen ve aramalara katıldığını dile getiren Şahin, şöyle devam etti:
 “Aracının Melen Çayı kenarında bulunması tamamen kafasının dalgınlığından dolayıdır. Çok dalgın bir çocuktu. Ali’nin hocalık bir durumu olduğunu da söylüyorlar. Herkes bir şey söylüyor ama Ali’nin en kısa sürede geri döneceğini tahmin ediyorum.”
banner844
Yorumlar (4)
İsmail 5 yıl önce
Bu kardesimiz bizler yuzune bu durumlara dusmustur bu isin sorumlusu ali degul basli basina cilimli halkidir
Yanlış dusunuyorsun 5 yıl önce
Asıl mağdur olan çilimli halkı garibanın parasına göz diken şahısın bi cezasi olmasi lazım bu dunyanin otekı tarafıda var...
çilimli 5 yıl önce
daha önce siyasi partide kaldığı için yolları öğrenmiş..Allah affetsin
kazım 5 yıl önce
sahte fatura düzenleyerek ve işverenini dolandırarak kaçmış. kime borç yaptıysa ailesi susun diye taşınmaz teklifi bile etmişler. Evini ziyaret eden partililer neyin reklamını yapıyor. Kayıp değil kaçak.