banner851

banner614

SIZMAYA ÇALIŞTILAR!

banner619

Kutlu Doğum Haftası'nın bir 'FETÖ' projesi olduğu iddiasına ilişkin konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bu haftanın FETÖ tarafından icat edildiğini iddia etmek bir akıl ve idrak tutulmasıdır." derken, FETÖ'nün, Kutlu Doğum Haftası'na sızarak kirletmeye kalktığını doğruladı.

banner846
Gündem 22.04.2017, 17:36 23.04.2017, 15:21
1683
SIZMAYA ÇALIŞTILAR!
banner844

Türkiye Gazetesi'nin dünkü manşetinde yer alan Kutlu Doğum Haftası'nın bir 'FETÖ' projesi olduğu iddiasına ilişkin haber ile ilgili Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'den açıklama geldi. TRT Haber canlı yayınında Kutlu Doğum Haftası'na yönelik eleştiriler için konuşan Görmez, Kutlu Doğum Haftası'nın FETÖ ile ilişkilendirilmesinin Diyanet camiasına atılabilecek en kötü iftira olduğunu vurguladı.

 

"Bütün Diyanet camiasına atılabilecek en kötü iftiradır"

Görmez, şöyle konuştu: "Kutlu Doğum Haftası ile ilgili ortaya çıkan tartışma bizi çok yaralamıştır. 1964’ten itibaren görev yapan Diyanet İşleri Başkanlarımızın tamamı hayattadır. Bütün bu başkanlarımızı, Diyanet camiasını rencide etmiştir. Çünkü bir bühtandır, bir iftiradır. 15 Temmuz gecesinde salalarıyla o ihaneti ve o darbeyi bastıran bütün Diyanet camiasına atılabilecek en kötü iftiralardan bir tanesidir. Bunu kabul etmemiz asla mümkün değildir. 15 Temmuz’da topluma bu kötülüğü yapan yapıyla hiçbir ilgisi yoktur.

"Bu haftanın FETÖ tarafından icat edildiğini iddia etmek bir akıl ve idrak tutulmasıdır"

Şu anda hapishanede olan eski gazete köşe yazarlarından bir tanesinin yazdığı yalan-yanlış bir yazıya dayanarak Diyanet’e, Diyanet İşleri Başkanı’na, bütün Diyanet İşleri Başkanlarımıza bu haftayı başlatan Diyanet İşleri Başkanı’na sormadan, bunların hiçbirisiyle konuşmadan, sadece bir köşe yazarının yalan-yanlış bir beyanına dayanarak bu haftanın FETÖ tarafından icat edildiğini, daha da vahimi, o ihaneti bu topluma yapan insanın doğum gününü kutlamak için bunu kullandıklarını, Diyanet’i de bu yönde emellerine alet ettiklerini iddia etmeyi, sadece bir akıl tutulmasıyla, bir idrak tutulmasıyla izah edebilirim. Bunu kabul etmek asla mümkün değildir.

"FETÖ'nün bu haftayı da kirletmeye kalktığı doğrudur"

"FETÖ'nün, dinin her boyutunu, hayatın her alanını, her kurumu, her müesseseyi kirletmeye kalkıştıkları gibi, bu haftayı da kirletmeye kalktıkları doğrudur. Sonradan her yere nüfuz etmeye, sızmaya çalıştıkları gibi, bu haftaya da sızmaya ve nüfuz etmeye çalıştıkları doğrudur ve bu haftayı teşviş etmek için, kötülemek için bazı kötü örnekler de ortaya koydukları doğrudur. Ancak, bugünkü yayında o kötü örnekleri Diyanet yapıyormuş ve yaptırıyormuş gibi manşete koyup, ön sayfaya koyup üzerine bu itham ve iftirayı yazmak, hakikaten o kardeşlerimize asla yakışmamıştır. Bunu derhal telafi etmelerini bekliyorum. Yarın en az o boyutta, ‘Biz hata ettik. Resulü Ekrem sevgisi ve aşkıyla kalpleri dolu olan kardeşlerimize biz haksızlık yaptık’ diyerek ondan vazgeçeceklerin umut ediyorum doğrusu."

Yorumlar (18)
adamın teki 4 yıl önce
Dini günler miladi takvime göre kutlanmaz/anılmaz. Mesele bu kadar basit, Diyanet daha neyi kıvırıyorsun? Sandalyede namaz olmaz diye onlarca afiş astınız cami kapılarına ve doğru yaptınız. Sonuç ne? Uyarıları dikkate alın derim ben.
selim 4 yıl önce
Diyanet kutlu dogumu ustlenmistir.
MAHMUT 4 yıl önce
BAŞTA TGRT OLMAK ÜZERE VB İSİMLERİNİ SAYMAK ÖNEMLİ DEĞİL.TÜM MEŞREPLER .KENDİNİ TASAVVUF YOLUNDA OLDUĞUNU İDDİA EDENLER VE HERKES KENDİNİ YENİLEMELİ. AKLINI VE VİCDANINI KİRAYA VERMEMELİDİRLER.HERKESİN OKUMASI YAZMASI VAR.AKLILI OLALIM
madur 4 yıl önce
birtek türkiyeyemi vasiyet edildi illaki bir dömen vardır bundada
Din 4 yıl önce
Bize ve cocuklarımıza dini öğretin peygamber efendimiz sağlığında hangi peygamberin gününu kutladı mevlid kandili var.islamı öğretın haram helali öğretin
Asil 4 yıl önce
Peygamberin doğum gününden bize ne kardeşim. Günümüzde bile doğum gününü bilmeyip 1 ocak diye kaydedilenler var. O devirde anası oturup olmayan okuma yazmasiyla oğlunun dogum gününü bir kenara yazacak.
Türkiye gazetesi TGRT nin 4 yıl önce
bilginize
ilket 4 yıl önce
Ak Diyanet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın