banner851

banner614

SOĞUKTAN KORUYUN

Meteoroloji uzmanlarının kar beklediği Düzce'de, Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, su sayacı ve tesisatlarının korunması için vatandaşları uyardı.

banner619
Gündem 14.12.2016, 15:22
677
SOĞUKTAN KORUYUN
Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odasından yapılan yazılı açıklamada; Özellikle gece hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü bugünlerde su sayaçları ve tesisatları 'ayaz' tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.
Meteoroloji uzmanlarının ayaz beklediği Düzce’de, Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser,  su sayacı ve tesisatlarının korunması için vatandaşları uyardı.   Keser, eksi değerlere düşen hava sıcaklığında, açıkta kalan su sayaçları ve tesisatın soğuktan etkilenerek hasar gördüğü ve sayaçların donarak kullanılamaz hale geldiğine dikkat çekilerek açıkta olan su boruları ve motorlarını soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılması ve cam yünü, talaş gibi çeşitli izolasyon malzemeleriyle izole edilmesi gerektiğini vurguladı.
Hava sıcaklığının özellikle sıfırın altına düştüğü durumlarda açıkta bulunan su sayaçlarının kesinlikle muhafaza altına alınmasının önemine işaret eden Keser,    buz tutmuş su sayacına ateş yakarak müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi.
Kurallara uyulduğunda doğalgazın en güvenli yakıt olduğunu kaydeden Keser, bacaların düzenli kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerektiğini belirterek,  cihaz bakımlarının her yıl yaptırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 
Yorumlar (0)