banner851

banner955

SOKAĞIN NABZI ‘2023 SEÇİMLERİ’ İÇİN ATTI

Türkiye adım adım ülkenin geleceğini şekillendirecek 2023 seçimlerine yaklaşırken, partilerin sahadaki yoğun mesaisinin etkisiyle şimdiden seçim atmosferine girildi. Peki vatandaşın iktidara talip olan partilerden beklentisi ne? Sokağın nabzını tutan Öncü Haber ekibine konuşan Düzceliler’in ortak serzenişi hayat pahalılığı oldu. Yüksek fiyatlardan dert yanan halk, ekonominin düzelmesine yönelik adımlar beklediğini vurguladı.

Gündem 07.06.2022, 16:30 07.06.2022, 17:58
1045

2023 yılında gerçekleşecek genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi için hazırlıklara erken başlayan partiler, merkezin yanı sıra ilçe ve köylerde halkın taleplerine kulak veriyor, iktidara gelmeleri halinde vaatlerini sıralıyor. Ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de yavaş yavaş seçim havasına girilirken, Düzceliler’e siyasetçilerden neyin sözünü almak istediklerini sorduk. Kendilerine mikrofon uzatan haber ekibimize görüşlerini aktaran vatandaşlar, öncelikle ekonomin düzelmesini istediklerini aktardı. İşte sokağın nabzı…

“Bu sıkıntılardan kurtulmamız için bu değişimin yaşanması lazım”

Orhan Yanmaz: Beklentim; bu AK Parti’nin bir an önce gitmesi lazım. Bizim rahat bir yaşama kavuşmamız, bu sıkıntılardan kurtulmamız için bu değişimin yaşanması lazım. Ben her zaman söylerim, bizim andımızdan ne istedin? Türkiye Cumhuriyeti andından ne istediler bir kere? İşte görüyorsunuz şöyle yaptık böyle ettik diye bas bas bağırıyorlar. Benim yiyeceğimi kıstınız siz, millet yarı aç yarı tok çalışıyor sarayda birileri rahat rahat yaşıyor, ne diyeyim…”

“Öbürleri kazanırsa halimiz harap”

Yaşar Aymelek: İktidarda olan kazansın. Öbürleri kazanırsa halimiz harap, durum belli.

Haluk Demir: Kötü gidecek… Kim gelirse gelsin iyi olacak. Şimdiye kadar farklı gözle bakılıyordu bazı şeylere ama artık her şey insanların gözü önünde olmaya başladı. “Mızrak artık çuvala sığmıyor.” derler. Mızrağı sığdıracak bir yer buluyorlardı şimdiye kadar ama artık sığdıracak yer de kalmadı. Dolayısıyla her şey meydanda olduğu için, bundan sonra herhalde yine halk karar verecek ama bu sefer mantıklı karar vereceklerini düşünüyorum. Ne demişti Süleyman Demirel? ‘6 kere gittim 7 kere geldim, öğrendim ki bu halk cüzdanını boşaltanı affetmiyor.’

“Tek beklentimiz fiyatların düşmesi”

Seymen Dertli: Tek beklentimiz fiyatların düşmesi. Hayat çok pahalı gerçekten. Kiralar ayrı… Arabayı almak ayrı dert, yakıt almak ayrı dert olmaya başladı.

“Millet aç açına dolaşıyor”

Kemal Kaya: Vallahi ben bir şey demek istemiyorum şimdi. Bir şey desem yanlış anlaşılır yanlış yorumlanır. Millet aç açına dolaşıyor.

“Müteahhidim, satışlara yetiştiremiyoruz”

Murat Yıldırım: Allah herkese hayırlısını versin ne diyeyim? Ben siyasetten anlamam, müteahhidim. Fiyatlar yüksek evet ama şöyle bir şey var; fiyatlar yükselince daha da yükselir korkusuyla millet ev alıyor, bizim satışlar iyi yani yetiştiremiyoruz.

“İnşallah bu seçimde de Recep Tayyip Erdoğan kazanacak”

Ali Osman Doğan: İnşallah düzelecek ve inşallah bu seçimde de Recep Tayyip Erdoğan kazanacak. Benim temennim bu, açıkça da söylüyorum yani. Ekonomi de düzelecek, her şey düzelecek, bu suni bir şey geçici. Biz bunu 20 sene önce de gördük, bu dünyada olan bir şey. Benim kızım Hollanda’dan geldi, yüzde 20’si greve gitmiş işçilerin orada. Bunları kimse gündeme getirmiyor. Onun için ben karamsar bakmıyorum, öyle düşünmüyorum. Önümüz aydınlık Allah’ın izniyle.

banner844
Yorumlar (9)
Düzceli Celil 3 hafta önce
Vatandaş ucuzluk istiyor çarşı pazarın marketin alevini düşmesini istiyor insanlar evden huzur içinde mutlu bit şekilde dışarı çıkmak istiyor
hoca 3 hafta önce
Gökmen zeki hem spor okulu hem futbol okulu hem DÜZCE SPOR alt yapısı kardeşim sen hangisine verim verebilceksin nasıl başarı olacak hangisine dman yapacan bırak bu reklam işini
Düzceli 3 hafta önce
Mazot ve benzin otuz lira olmuş markete pazara yaklaşılmıyor sokakın nabzı diyorsun arkadaş markete pazarda çarşıda insanlarla konuşun durum vahim bundan on ay önce mazot bu seviyelere gelecek deşeler inanmazdık elektrik doğalgaz almış başını gidiyor sokak kötü insanlar huzursuz bir dokunsan hemen parlıyorlar
Eski Düzceli 3 hafta önce
Ben Vatandaş Olarak Patlak Ampulcülerden Tek İsteğim var Lütfen Bizi Uçurmayın Ben de Yükseklik Korkusu var Ayaklarım Yere Bassın istiyorum.
Vatandaş 3 hafta önce
Düzceli Akp ye oylara devam.Zamlara da devam.20 yıldır ekonomiyi düzeltemeyen Cehapeye oy vermeyin ha.Mağdur Akp ye oy verin.Yazık 3 maaş alıyorlar.Akp ye oy verin ki 3 maaş değil 6 maaş alsınlar.Geçinemiyor Akp.
Halk.. 3 hafta önce
İğrenc Mhp nin Türkiyeye yaptiği hainliği asla unutmayiz..
Şirin baba 3 hafta önce
Kızın o zaman düzceye yerleşsin,Türk parasına çalışsın.
Tatar Muhiddin 3 hafta önce
Biraz makarna Biraz kömür
Her şey hallolur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık