banner851

banner955

Sokağın ne amaçlı kullanılacağına vatandaş karar verecek.

Hükumet Sokak trafiğe kapanmış ve sokakta kaldırım çalışmaları yapılmaya başlamasıyla birlikte sokağın trafiğe tamamen kapatılacağı haberleri yayılmıştı

Gündem 18.09.2008, 11:47
196
Sokağın ne amaçlı kullanılacağına vatandaş karar verecek.

Ramazan Bayramının ardından yeni binasına geçecek olan Düzce Belediyesi'nde binanın bulunduğu Hükumet Sokak'ta çalışmalar başlatılmış ve sokak trafiğe kapatılmıştı. Konuyu en fazla sokak esnafı tepki göstermiş esnaflar sokağın trafiğe kapatılmasıyla birlikte işlerinin biteceğini ifade etmişlerdi.

Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise sokağın şimdilik yapılacak çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatıldığını belirterek “ Binanın önündeki yolda düzenleme çalışmaları yapıldığı için yol trafiğe kapatıldı. Yapılan çalışmaların bitmesinin ardından yolun ne amaçla kullanıldığına Düzceli vatandaşlardan aldığımız düşüncelere göre cevap vereceğiz. Halkımız bu konuda biraz aceleci davranıyor ve konunun detaylarını araştırmadan kesin hükümler getiriyor. Sokağın trafiğe kapatılması ve araçların girmemesine vatandaşlar hemen tepki gösteriyor ama bir şehir merkezini egzoz dumanından kurtarmaya ve daha yaşanılabilir bir çevre yaratmaya çalışıyoruz. Sokağın zaten tam olarak trafiğe kapatılması konusu da söz konusu değil. Belirttiğim gibi sokakla ilgili son kararı yine vatandaşlar verecek.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
18
açık