banner851

banner955

SON ÜÇ HAFTADIR ARTIŞ SÜRÜYOR

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, normalleşme adımları için büyük önem taşıyan ‘haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı’ tablosunu paylaştı. Düzce’de yaşanan artış bir kez daha gözler önüne serildi.

Gündem 02.03.2021, 11:41
4494
SON ÜÇ HAFTADIR ARTIŞ SÜRÜYOR

Türkiye genelinde yeni tip salgınıyla mücadelede yeni bir döneme girildi.’ Yerinde karar’ adı verilen normalleşme süreci başladı.Yetkililerin çizdiği pembe tabloya rağmen, Düzce’nin yüksek riskli iller arasında yer alması salgındaki Düzce gerçeğini gözler önüne serdi.

İllerin düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olmak üzere dört gruba ayrıldığı yeni dönemde son 3 haftadır, haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayıları açıklanıyor.

Düzce’de ise son üç haftadır açıklanan tabloda üst üste yaşanan artış dikkat çekiyor. Buna göre 8-14 Şubat haftasında 43,99 olan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı son hafta itibariyle 55,91'e yükseldi.

8-14 Şubat haftasında günlük ortalama vaka sayısı 24 iken son hafta itibariyle 32’ye çıktı. Haftalık toplam vaka sayısı da 173’ten önce 192‘ye son hafta itibariyle ise 220’ye kadar yükseldi.

Düzce’de 8-14 Şubat haftasındaki sevindiren verilerin artışa geçmesi kural ve tedbirlere uymanın önemini ise bir kez daha gözler önüne serdi. Yaşanan artış ve değerlendiren diğer kriterlerle birlikte Düzce ‘yüksek riskli iller’ sınıfında yer alırken gözler bundan sonraki haftada yaşanacak düşüş ve tablodaki iyileşme sağlanmasında.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Vatandaş 2 yıl önce
Sayın valim, Allah rızası için şu sokağa tedbili kıyafetle bir cıkın, rezilliğe şahit olun, polis bıkmış, zabıta arazi olmuş, özel güvenlik görevlisi ile bu iş olmaz, sorumluluk var, yetkileri yok, sn, valim lütfen herkes görevini iyi yapsın
Düzceli.. 2 yıl önce
Maskenin bu virüs belasında faydadan çok zarar verdiği ile ilgili onlarca bilimsel makale var.. Karşıt tek bilimsel yazı görmedik..
Mustafa 2 yıl önce
PTT binasının doğusunda, ara sokakta bir çay ocağının, alt katı göstermelik çay ocağı, üst katı resmen kahvehane, sigara serbest, pandemide hiç kapanmadı, her gün açıktı, düzcede denetimin tam yapıldığına ve basının üzerine düşen görevi yerine getirdiğine inanmıyorum, BU Mesajımı yayınlanmayacaksınız, boşuna yazıyorum, basın dahi artık suya, sabuna dokunmuyor, sadece seyrediyor
Düzceli.. 2 yıl önce
Maske mecburiyetini kaldırın vaka sayısı düşer.. Vaka sayısının artığına da inanmıyorum..
CAN 2 yıl önce
NORMAL DÜZCEMIZDE INSANLAR 1 MASKEYI BIR AY TAKARLAR BURNU ACIK TAKARLAR MASKEYI OLACAGI BUU
CAN 2 yıl önce
MASKEYI BIR HAFDA AZINDA TAKANLAR DEGISDIRMEYENLER MASKEYI BURNUNUN ALTINDA TAKANLARDA SORUN VAR SIGARA ICECEKLER YOLDA MILETIN ORTASINDA ADAM KORONA SIGARA ICER MASKE CENESININ ALTINDA NORMAL YAYILMASI KORONA
Harbici 2 yıl önce
DÜŞÜNCESİZ,ALLLAHDAN KORKMAYAN,KULDAN UTANMAYAN MASKEYİ BURNUNUN ALTINA TAKAN İNSANLARIN BOL OLDUĞU ÜLKE VE ŞEHİRLERDE BU İŞ BİTMEZ YİNE İŞİMİZ ALLAHA KALDI.
Yeni Sayımız