banner851

banner614

SONUNDA KULAK VERİLDİ!

Esnafın sesine sonunda kulak verildi. Devlet tarafından değerlendirilmeyi bekleyen boş işyerlerinin farklı amaçlarla kullanılması nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan bölge esnafını dinlemek için Kalıcı Konutlar'a giden AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, atıl vaziyette olan ve amacı dışında kullanılan iş merkezlerinin kurtarılması gerektiğini vurgulayarak, “Bunun için de bazı projeleri düşünüyoruz. Bu güzide bölgemizi daha da güzelleştirip kalkındıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

banner619
Gündem 25.10.2016, 10:12 26.10.2016, 12:20
1227
SONUNDA KULAK VERİLDİ!

Kalıcı Konutlar'da bulunan atıl durumdaki bazı iş merkezleri Kredi ve Yurtlar Kurumu'na devredilerek hem çürümekten kurtarıldı hem de öğrencilerin barınma ihtiyacını karşıladı. Bir sene içinde yapılan değişikliklerle dönüştürülen iş merkezleri 1246 öğrenciye yurt oldu, ancak madde ve alkol bağımlılarının yuvası haline gelen ve farklı amaçlarla da kullanıldığı öne sürülen aynı bölgedeki boş işyerleri sorunu uzun süredir çözüm bekliyor. İş merkezlerinde faaliyet gösteren ve kullanılmayan dükkanları mesken tutanlar yüzünden tedirgin olan esnaf, sık sık yetkililere yurda dönüştürülenler gibi “Buraları da kurtarın” çağrısı yapıyor.

Bu serzeniş bu kez karşılıksız kalmadı ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, boş dükkanlar bulunan iş merkezlerinin durumunu yerinde görmek ve esnafların sorunları dinlemek amacıyla iş merkezlerinde incelemelerde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, 4. Bölge'de bulunan iş merkezine ziyaret gerçekleştirdi. İş merkezinin alt katlarındaki esnaflarla konuşan Keskin, esnafın sorunlarını dinledi.

ESNAF SIKINTILARINI BİR BİR ANLATTI

Geçtiğimiz günlerde mikrofonlarımıza sıkıntılarını dile getiren esnafların bulunduğu 114 nolu iş merkezini de inceleyen Keskin, üst katların amacı dışında kullanıldığını, alkol alanların, uyuşturucu kullananların ve fuhuş yuvası olarak kullanıldığını dinledi. Keskin, “Sizlerin hassasiyetini anlıyoruz. Bu amaçla buraya geldik. Hem sizinle konuşarak sorunlarınızı dinlemek hem de neler yapabileceğimizi konuşmak istedik. Biliyorsunuz, diğer iş merkezlerini çok güzel bir çalışma ile yurtlara dönüştürdük. Artık Düzce’mizde öğrencilerimizin yurt sorunu kalmadı. Bu iş merkezini ve diğer merkezleri hakkında da neler yapabileceğimizi görmek ve nasıl bir proje üretebileceğimizi yerinde görmek istedik.” şeklinde konuştu.

PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, iş merkezinin özellikle üst katlarının değerlendirilmesi için paydaşlarla görüşme yapacaklarını belirterek, “Bu iş merkezinde esnaflarımız var. Esnaflarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. Onları da mağdur etmeyecek bir şekilde atıl vaziyette olan ve amacı dışında kullanılmaya başlanan bu iş merkezimizi de kurtarmalıyız. Bunun için de bazı projeleri düşünüyoruz. Çalışmalarımızı yapacağız ve 40-50 bin insanımızın yaşadığı bu güzide bölgemizi daha da güzelleştirip kalkındıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerinde bulundu.

banner844
Yorumlar (8)
yorumcu 5 yıl önce
başkan devlete iyade edilen dükkanlarında haksahiplerinin haklarını da takip edin işe yaramayan dükkan verildi devlete iyade edildi başkan bizimde sesimize kulakverinde bizde depremi unutalım
Halk 5 yıl önce
Binlerce kisinin ekmek yedigi textil bitiyo duzcede bunada bi cozum bulun
MUHTAR 5 yıl önce
BU İŞLER VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İL BAŞKANLIĞINA MI KALDI. BELEDİYE YOK MU. VALİLİK YOK MU....
vatandas 5 yıl önce
muhtarım tebrık edıyorum senı gercekten bu soruyu soran tek kısısın valılık beledıye unuttuda buısler bu kısıleremı kaldı yazık devlet malını bu halde curutup zarara ugratana yazık
sivaslı 5 yıl önce
40-50 bin kişinin yaşadığı bir bölgede hastane yok buralar poliklınik olarak değerlendirilebilir.
Fındıkçıya kulak verin 5 yıl önce
Fındık çürüdü milletin elinde
ali ihsan çelik 5 yıl önce
sayın keskin icraat görelim iktidarın nimetlerini rekor oyların hakkını verin düzce sizden hizmet bekliyor il özel idaresi muharrem tozanı düzce için projeler geliştirmesi için yardım edin sayın tozanın deneyimli olarak icraatı yok kampüs okullar nezaman yapılacak çöp sorunu fuar kongre merkezi bisiklet yolları çevre yolları gibi sorunlar nezaman halldilecek
wampir 5 yıl önce
geçte olsa düşünülmüş, bravo size.