banner851

banner955

SOSYAL KONUTLAR İÇİN YENİ GELİŞME

Sosyal konut başvurusu için e-Devlet'te uygulanan kimlik numarası sınırlaması kalkıyor. Ev hayali kuran Düzceliler’den henüz başvuru yapmayanlar, 19 Eylül'den itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın Ziraat Bankası ya da Halk Bankası’nın yetkili şubelerinden birine müracaat edebilecek.

Gündem 17.09.2022, 15:30 17.09.2022, 14:51
6068
banner1032

Düzce’de bin 100 tane inşa edileceği açıklanan sosyal konutlardan hak sahibi olabilmek amacıyla ilgili bankaların önünde hafta içi başvuru yoğunluğu devam ediyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişimi engellememesi için kademeli olarak alınan başvurular, 19 Eylül'den itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın yapılabilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nca inşa edilecek "İlk Evim, İlk İş Yerim" sosyal konut projesine başvurular, 14 Eylül'de gece saatlerinde e-Devlet üzerinden başladı.

Başvurular ayrıca projelerin bulunduğu illerdeki Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın yetkili şubelerinden yapılmaya devam ediyor.

Sosyal konut projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişimi engellememesi için kademeli alınan başvurular kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi "6" olanlar bugün, "8" olanlar ise pazar günü başvuru yapabilecek.

19 Eylül Pazartesi gününden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecek.

Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra kura ile belirlenecek.

Yorumlar (0)
21
açık