banner851

banner955

SOYAĞACI SORGULAMASI YENİDEN AÇILDI

E-Devlet'te hizmete giren yeni uygulama olan soyağacı sorgulama dün gece tekrar açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan fakat gördüğü aşırı talep dolayısıyla kilitlenen soyağacı sorgulama hizmeti askıya alınarak teknik altyapı çalışması için durdurulmuştu. Soyağacı sorgulama ekranı dün tekrar açıldı.. İşte detaylar...

Gündem 15.02.2018, 10:04 16.02.2018, 13:59
1433

E-DEVLET soyağacı sorgulama ekranı merakla bekleniyordu. Yeni uygulamanın duyurulmasının ardından gördüğü yoğun talep nedeniyle diğer uygulamalarda kullanılamaz hale gelmiş e-Devlet sistemi tamamen kilitlenmişti. Geçici olarak durdurulan "alt-üstsoy raporu"nun paylaşımı gece yeniden başladı.  Vatandaşlar, "www.turkiye.gov.tr" internet sitesinden talep oluşturarak "alt-üstsoy raporu"nu öğrenebiliyor.

Sitede farklı bir uygulama da devreye sokuldu. Bundan sonra vatandaşlar soyağacı taleplerini sisteme ilettikten sonra talep sırasına göre belge alınabilecek. Vatandaşların belgeyi edinebilmek için talep oluşturmasının ardından ekrana otomatik olarak "alt-üstsoy bilgisi talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üstsoy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresine bilgilendirme yapılacaktır." mesajı geliyor.

Alt-üst soy bilgilerinizi görüntülemek için aşağıdaki adrese tıklayabilirsiniz:

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/

Bu arada, saatte 200 bin 'alt-üstsoy raporu' alındı - 'Alt-üstsoy raporu' sorgulama sayfası yeniden kullanıma açıldığı andan bu sabah saat 08.00'e kadar yaklaşık 1 milyon 400 bin belge üretildi. 

Belgelerde, 6698 Sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" gereğince kardeşler gibi yansoylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor. (Kaynak: Hürriyet)

banner844
Yorumlar (9)
sosyal 5 yıl önce
İnsanlar neyi merak eder anlamıyorum. Sonuçta insanlık adem ile havva dan gelmedi mi????
müdür 5 yıl önce
Bilgiler Coğu Yalnış 1887 yılında soy isim yoktu soy isim varmış gibi ...medeni hali ölmüş kişinin bekar ve sağ gibi ...babasının dedesini zaten herkes biliyor ..eskiyi dayanıklı bilgi yok malesef
aydın 5 yıl önce
nasıl ögrenecez
Adnan 5 yıl önce
Müracat ettim ama hala sonuç gelecek
Ruhsuzlar 5 yıl önce
Herşeye muhalefet olan bir kesim var. Kapatın gitsin, ne gerek var, öğrenince ne olcak gibi söylemler var. Size ne kardeşim ? Siz öğrenmezsiniz olur biter. Öğrenmek isteyene karışmayın. Herşeye muhalefet olmayın. Cahiller topluluğu ruhsuzlar topluluğu, heycanı kalmamış insan topluluğu.
Soysop 5 yıl önce
Soyumuzu sopumuzu öğrendik artik. Tamamdir her işimiz yolunda gider
ibrahim 5 yıl önce
kapatın su uygulamayı e devlete giremiyoruz
MUHTAR 5 yıl önce
OSMANLI TORUNLARI DEDELERİNİN KİM OLDUKLARINI BİLMİYORLAR MI. KAPATIN GİTSİN.
Bulgar 5 yıl önce
Eee yine kilitlenmiş değişen bişey yok sayfa açılmıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık