banner851

banner955

SOYGUNCULAR İŞ BAŞINDA

Sağanak yağışlar nedeniyle sel felaketine maruz kaldığımız şu günlerde, su kesintisini fırsat bilen Sırma Su, fiyatlarına yüzde 300 zam yaptı.

Gündem 29.06.2022, 19:04 29.06.2022, 21:17
16657
SOYGUNCULAR İŞ BAŞINDA
banner986

Şiddetli sağanak yağışı ve sel afetiyle mücadele ettiğimiz; Vali, Belediye Başkanı ve Milletvekillerinin sahadan bir an bile ayrılmayarak gecesini gündüzüne katarak mesai harcadığı şu günlerde, bu doğal afeti ve su kesintisini fırsat bilen Sırma Su, damacana fiyatını 30 liradan 95 liraya çıkardı.

Bir canımıza mal olup, ekili tarım arazilerimizi sular altında bırakan doğal afette, 7 den 70 e herkesin kenetlenip seferber olduğu bir zamanda böyle fırsatçılık yapan Sırma Su, gerekçe olarak “su kesintisinden dolayı artan talepleri” sundu.

YÜZDE 300 ZAM YAPMIŞ

Haber merkezimizden bir arkadaşımızın, sıradan bir vatandaş gibi arayıp bilgi aldığı Sırma Su yetkilisi su fiyatının 25 TL olduğunu depozito fiyatının ise 70 TL olduğunu ifade ederek "su sipariş etmeniz durumunda ödeyeceğiniz miktar 95 TL'dir." dedi”

Böyle bir doğal afeti fırsat bilerek 30 liralık damacana suyu 95 liraya satarak yaklaşık yüzde 300 zam yapan bu fırsatçılara vatandaşlar “bunlar hangi memleketin insanı?” diyerek tepki gösterdi.

“Yazıklar olsun bu fırsatçılara…”

Durumu 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp ihbar hattına bildiren bir vatandaş; “Valisinden Belediye Başkanına, Milletvekilinden Kaymakamına kenetlenerek bu sel afetiyle mücadele ettiğimiz şu günlerde, doğal afeti fırsat bilip vatandaşı kazıklamaya çalışan Sırma Su’ya yetkililer nasıl müdahale etmez? Yazıklar olsun bu fırsatçılara…” dedi.

Ahmet Çelik

Yorumlar (29)
Vatandaş 2 ay önce
Yetkililer ne yaptı peki bu şirkete ?
Düzce 2 ay önce
Yazıklar olsun hiçmi insanda vicdan yok bu fırsatcılar olduğu sürede cok zor işimz zaten hersy pahallı zor alırken bide bu cıktı
Vatandas 2 ay önce
Sırma su once personele sigorta yapsin. Sgksız adam calistirmasin
vatandaş 2 ay önce
sırma suyu koparamadınız galiba.
mıhtar 2 ay önce
siz de hemen karalamışsınız adamları. Heryerde böyledir. Elinde damacana yoksa, ilk satın alımda onun da parasını depozito olarak ödersin.
ali 2 ay önce
sırma su almayın aldırmayın, rezillik. Allah korusun bunlar varken başka hain gerekmez
akçakocalı 2 ay önce
kalıcı konutlarda bulunan BEY MAR isimli market de su kırizini fırsata çevirip 5l. suyu millete 10 tl. ye satmaya başladı. bu kıriz geçer ama bakalımmüşteriyi nerede bulacak, komşular bir birlerine duyurdular bize kırizi fırsat olarak değerlendirenlerden kimse alış veriş yapmasınlar diye
. 2 ay önce
İyide bu depozito ücreti bütün firmalarda var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık