banner851

banner955

Söz Var İcraat Yok

Karaca Mahallesi'nde bulunan 100. Yıl İlköğretim Okulu'nun çevresine dadanan baliciler ve tinerciler geceleri okulun güvenlik tellerini söküp okul bahçesine giriyor ve çevreye zarar veriyor.

Gündem 05.11.2009, 13:43
221
Söz Var İcraat Yok

Düzce Karaca Mahallesi'nde bulunan 100. Yıl İlköğretim Okulu'nun sıkıntıları had safaya ulaşmış durumda.
Okulda çocuğu okuyan bir velinin daveti üzerine gittiğimiz okulun bahçesinde oynayan çocukların sularla kaplı alanda spor yapmaya ve oynamaya çalıştıklarını gördük
Çocuklar suların içinde çocukluğun verdiği enerjiyle oynamaya devam ederken öğrenci velisi Engin Demir geçtiğimiz yıl Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in okul bahçesinde bulunan basketbol ve voleybol alanını asfaltla kaplanması için söz verdiğini ve ardından defalarca müracat edilmesine rağmen bu çalışmanın yapılmadığını, yine aynı şekilde bu günkü Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı'ndan da söz aldıklarını, "Tüm bu sözlere güvenerek bu güne kadar beklememize rağmen hiçbir çalışma yapılmadı ve çocukların durumu ortada artık kış geliyor kışın su birikintileri buzla kaplandığında bir çocuk düşüp yaralanmasın diye tekrar bize söz verenlerin sözlerini yerine getirmeleri için çağrıda bulunuyoruz." dedi.
Yine aynı okulun okul aile birliğinin sağladığı imkanlarla bahçe duvarlarının üzerine çekilen güvelik tellerinin geceleri baliciler ve tinerciler tarafından kesilerek okul bahçesinde ateş yaktıkları bir gün yakılan ateşin okula zarar vermesinden korktutlarını söyleyen öğrenci velisi Engin Demir "Bu mahalle nüfus olarak çok kalabalık ancak okulumuz kenarda kaldığı için bu tür olumsuzluklar sık sık yaşanıyor. Emniyet ekiplerinin okul çevresinde sık sık kontrol yapmaların bekliyoruz." dedi.
Görünen oki bu mahalle daha çok dar gelirli ailelerin yaşadığı bir mahalle ve şehrin bir köşesinde unutulmaya yüz tutmuş durumda.
Öğrenci velileri 630 öğrencinin eğitim öğrenim gördüğü 100.Yıl İlköğretim Okulu'nda okuyan çocuklarda şehir merkezinde bulunan ve her öğrencinin ve öğrenci velisinin kayıt yaptırmak için yarıştığı belli okullar kadar olmazsada mevcut ortamların biraz düzeltilmesiyle birlikte bahçesinde oynayabilecekleri düzenli bir spor alanı olan, balici ve tinerci tehlikesinden uzak bir şekilde eğitim öğrenim görme hakları olduğunu ve bu hakkı çocuklara vermek için hala neyi bekliyorsunuz sorusunu soruyorlar.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık