banner851

banner955

"ŞU ANDA KADAR KÖYÜMÜZDEN 4 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR"

Darıyeri Mengecik Köyü Muhtarı İsmail Mecit, köyün giriş çıkışlarına kapatılmasının ardından ilk kez Öncü Habere konuştu. Mecit salgından dolayı köylerinden şu ana kadar 4 kişinin hastanede tedavi gördüğünü söyledi. Muhtar Mecit ayrıca, kendisine yapılan Koronavirüs test sonunun negatif çıktığını belirtti.

Gündem 08.06.2020, 19:09 09.06.2020, 19:02
13234
banner1032

Tüm Dünya’da etkisini sürdüren ve küresel bir kriz haline gelen Yeni Tip Covid- 19 Salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Kaynaşlı ilçesine bağlı Darıyeri Mengencik Köyü vaka sayısının artması nedeniyle, Düzce Valiliği’nin aldığı kararla giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Bu gelişmenin ardından Öncü Haber ekibi Darıyeri Mengencik Köyüne giderek, köy muhtarı İsmail Mecit’ten bilgi aldı. Köy muhtarına göre, köyde vaka sayısının artmasına köy dışından gelen bir kişi neden oldu.

“Hızlıca yayıldı…”

Köyde ilk vakanın Normalleşme sürecinin ilk günü olan 1 Haziran tarihinde görüldüğünü kaydeden Muhtar Mecit, “1 Hazirana kadar herhangi bir sıkıtı yoktu. Vatandaşın birisi arazilerine anlaşmak için geliyor. Sonra oradan ikinci bir eve gidiyor. İkinci evden sonra bu iki ev bir araya geliyor. Bu çoğalıyor Sonra köyden birkaç kişi daha katılıyor.  O ona temas ediyor, bu buna temas ediyor, böyle çoğalıyor. Biz gerekli önlemi aldık, anons ettik, ilaçlama yaptık” diye konuştu.  

“Düzce’den köyümüze gelen misafir bulaştırdı”

“Dışarıdan misafirin gelmesiyle kaynaklanıyor” diyen Mecit, “Yoksa köyde herhangi bir sıkıntı yoktu. Bu Düzce’den gelen misafirden bulaştı. 2 kişi tanıyorum ikisinden biri. İkisi de hastanede yatıyor. Jandarma her gün köyümüze geliyor. Biz istişare yapıyoruz. Kaymakamlıkla ve Jandarmayla görüşüyoruz. Ondan yana sıkıntı yok. Her ikisine de bilgi veriyorum” şeklinde konuştu.

“Benim testim negatif çıktı”

Salgının köyde artmasına Muhtarın sebep olduğu yönünde ki haberlere de tepki gösteren Muhtar Mecit, “Ben daha dün test yaptırdım. Yapılan testim negatif çıktı. Bu tür haberi yapan basın kuruluşlarına dava açacağım”  dedi.

banner844
Yorumlar (16)
N. Y 2 yıl önce
Ne kadar geri zekalı insanlarsınız çoğu insanlar maskeyi çenesinde takıyo muhtarda burnunu kapamamış diyosunuz öylemi iyice Bi bakın bakalım burnunu daha ne kadar kapatabilir bence bu konuda konuşanlar Bi göz muayenesine gidip kendilerini Bi tedavi ettirsinler
Aa 2 yıl önce
Maskenin öyle takılmaması gerektiğini birisi muhtara söylesin. Burun açık olmaz, açık.
maske 2 yıl önce
muhtar maskeyi düzgün takmamışki
Vatandas 2 yıl önce
Daha maske takmayı bilmiyor muhtar bey burun açık bu böyleyse koydekiler ne yapmasin
Vatandas 2 yıl önce
Dört değil yedi kişi al burdan yak ne kadar doğru biri
kaptan 2 yıl önce
herkes "buraya dışarıdan geldi diyor". kardeşim wuhan hariç her yere dışarıdan geldi zaten. şu saçma cümleyi kurmayın artık.
kemal 2 yıl önce
muhtar maskeyi böyle takıyorsa normaldir köye hızlı yayılması hala insanlarımız olayın ciddiyetine varamadılar kurallara uymayacaksan bir şey olmaz bana diyorsan git hastahaneye gir korona servisini maskesiz al hastalığı o zaman görelim bir şey olmaz diyenleri
kralettin 2 yıl önce
İlaçlama yaptık nedir yahu tarla mı ilaçlıyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu