banner851

banner614

SU CENNETİNDE SU SORUNU

Melen Projesi'yle İstanbul'a suyunu veren, denizi, şelaleleri, gölleriyle adeta su cenneti konumunda olan Düzce'de kimi köyler susuzluktan kıvranıyor kimi ilçelerde ise halk çeşmelerden akan çamurlu suya isyan ediyor. İstanbul gibi metropol bir şehrin su kaynağı olan Düzce'de yaşanan susuzluk “Bu nasıl iş” dedirtirken, halk artık sesine kulak verilmesini istiyor.

banner619
Gündem 11.09.2012, 12:43
316
SU CENNETİNDE SU SORUNU

Su cenneti konumunda olan Düzce'de özellikle yaz aylarında bir çok köy susuzlukla mücadele ediyor. Hemen hemen her gün susuzlukla boğuşan bir köy gündeme gelirken halk yetkilileri karşılarında gördüğünde de ilk çözülmesini istediği konu su oluyor. Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da köy gezileri sırasında vatandaşların ağırlıklı olarak su sorununu dile getirdiğini belirttiği açıklamasında “Düzce gibi bir yerde en ön plana çıkan sorun su. Su içerisinde ama köyler susuzluk çekiyor. Demek ki teknik sıkıntı olduğu için insanlar susuzluk çekiyor. Bunu planlayacağız, kısa sürede çözüme ulaştıracağız. Bir sonraki ramazanda bunları duymak istemiyorum.” demişti. Korkmaz da bol miktarda suyun bulunduğu Düzce'de hala susuzluk çekilmesinin ancak teknik bir nedenle olabileceğini vurgulayarak konunun acilen çözülmesi gerektiğine dikkati çekiyor. Yaşanan bu susuzluk, “Özellikle İstanbul gibi Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birine Melen Projesi çerçevesinde su taşıyan Düzce'de nasıl olurda su sıkıntısı yaşanır” yorumlarına neden olurken Düzce'nin su noktasında yaşadığı tek sorun susuzluk da değil.
Çamur isyanı!
Gümüşova'da çeşmelerden su yerine çamur akması arıtmada yaşanan sıkıntıları da gözler önüne seriyor. Bu durum da halkı çılgına çeviriyor. Uzun süredir yaşanan su sorununa artık arıtma cihazları bile yeterli gelmezken halk acil çözüm, başkan ise biraz daha sabır istiyor.

 

Haber; C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)