banner851

banner614

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

banner619

İşçi Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, dalçık çalışmaları öncesinde asfalt servis yolu yapılması gerektiğini savunarak, “Oysa sekiz ayı aşkın bir süredir ne halka ne de araçlara geçecek böyle bir servis yolu yapılmamıştır. Bu eziyetin bir cezai yaptırım olmalıdır.” dedi ve cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

banner846
Gündem 11.04.2012, 13:31
206
 SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
banner844

Çoban Kavşağı'nda basın açıklaması yapan İşçi Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, dal-çık inşaatında, keyfi ve sorumsuz uygulamalarla vatandaşlara işkence çektirildiğini öne sürerek dalçık inşaatı ile ilgili cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
  
Düzce'nin en öncelikli ihtiyacı mıydı?
 
Düzce'nin öncelikli ihtiyaçlarından biri olan terminal projesi dururken dalçık çalışmalarının başlanmasını eleştiren Sönmez, belediyenin AK Parti zihniyetiyle "biz ne yapsak halk bunu çeker yine bizi seçer" düşüncesiyle hareket ettiğini savundu.
 
Sönmez, “Yapılmakta olan Kaynaşlı Küçük Melen köprüleri arasındaki çevre yolunun bitimiyle, Zonguldak-Ereğli trafiği ağırlıklı olarak Çoban Kavşağı'na uğramayacaktır. Belediyenin terminali olarak Çoban Kavşağı'na uğramayacaktır. Belediyenin terminali dahi yokken "Büyük Proje" diye adlandırdığı bu çalışma, Düzce'nin en öncelikli ihtiyacı mıydı? Milletimizin dikkatine bir kez daha sunuyoruz. Bütün bunların yanında böyle bir inşaata başlanırken; yayaların ve araçların kullanabileceği asfalt servis yolları yapılması gerekiyordu. Ya yanlış ihale yapıldı veya ihale koşullarına uyulmamaktadır. İhale şartlarıyla, yapılan işlerin uyumu mutlaka incelenmelidir. Bölge yayalar için de araçlar için de mayın tarlasıdır. Belediye tam bir AK Parti zihniyetiyle "biz ne yapsak halk bunu çeker yine bizi seçer" düşüncesiyle hareket etmektedir. Sayın Belediye başkanı "Ben riziko aldım" diyor. Asıl rizikoyu size, AK Parti'ye oy veren yurttaşlarla birlikte tüm Düzceliler aldı ve çekiyorlar. Artık belediyeye bu konuda söylenecek söz kalmamıştır. Dün itibarıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına, belediye hakkında suç duyurusunda bulunduk. Dileğimiz, yasal olarak durumun araştırılması ve sorumluların cezalandırılmasıdır.” dedi.
 
“Bu eziyetin bir cezai yaptırım olmalı”
 

Sönmez’in Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Düzce Belediyesi tarafından, Çoban mevkiinde yaptırılmakta olan dalçık inşaatı ile ilgili suç duyurusunda bulunuyorum. Araştırmalarım sonucunda bu tür yol inşaatları başlamadan önce araçların ve yayaların kullanacağı sağlıklı, asfalt servis yolunun yapılması gerektiğidir. Oysa sekiz ayı aşkın bir süredir ne halka ne de araçlara geçecek böyle bir servis yolu yapılmamıştır. Belediye Başkanı İsmail Bayram görevini gereği gibi yapmayarak ve aslında ihmal ederek halka eziyet çektirmiş ve çektirmektedir. Bu yolu her gün kullanan bir yurttaş olarak şahsım adına, parti yöneticisi olarak ta halkın adına şikayetçiyim. Bu eziyetin bir cezai yaptırım olmalıdır. Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim”

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)