banner851

banner614

SUYU YILLARCA KAÇAK KULLANMIŞLAR

banner619

Faruk Özlü’nün Sağlık Danışmanı iken bir süre önce başarılı çalışmaları dolayısıyla Düzce Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Dr. Cengiz Tuncer, mezbahane rezaletinden sonra bu kez Düzce’de faaliyet gösteren en köklü firmaların başında gelen Divapan’ın yıllardır suyu kaçak olarak kullandığı gerçeğini ortaya çıkardı. Diğer fabrikalar gibi ayda binlerce lira su faturası ödemesi gereken firma, kaçak olarak açtığı su kuyusunu hem üretimde kullandı hem de iddiaya göre işçilerine içirdi. Milyonluk su kaçağına göz yummayan Tuncer yaptığı araştırma ve tespitlerin hepsini tutanak altına aldırdı.

banner846
Gündem 01.08.2019, 00:58 01.08.2019, 19:38
10809
banner844
Düzce’de kurulu bulunan fabrikasında ürettiği MDF ile Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan Divapan’ın senelerdir suyu kaçak kullandığı tespit edildi. 150 işçi ile üretim yapılan fabrikada şebeke suyunun kapalı olduğu ve Düzce Belediyesi’ne bu zamana kadar sadece abonelik bedeli olan 270 TL’nin ödendiği ortaya çıktı.

Bu bir Cengiz Tuncer Operasyonu
Bu vahim durumu gözler önüne seren kişi ise yine sağlık alanındaki çalışmaları ile adından söz ettiren başarılı cerrah Cengiz Tuncer oldu. Düzce Üniversitesi Beyin Cerrahisi Bölümü Öğretim Üyeliği görevinin yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün A Takımı içerisinde yer alan ilk isimlerden olan Tuncer, Sağlık Danışmanlığı görevini yürütürken yakın tarihte Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. Bu görevle birlikte sorumluluğu daha da artan Tuncer, Düzce Belediyesi Et Kombinası’nda ortaya çıkardığı küpesiz hayvan kesimi skandalının ardından bu kez köklü firmaların başında gelen Divapan’ın olması gerektiği gibi şebekeden gelen suyu değil izinsiz kuyu suyunu kullandığını yaptığı inceleme sonucu gün yüzüne çıkardı.Zabıta ekipleri ile yaptığı baskın her şeyi ortaya çıkardı
Gelen her ihbar ve şikayeti titizlikle değerlendiren Başkan Yardımcısı Tuncer, zabıta ekipleri eşliğinde fabrikaya yaptığı baskında kaçak şekilde açılan kuyu suyunun kullanıldığını tespit etti.

Kuyu yetmedi bir de dereden su çekmişler
Yapılan araştırmada kaçak su kuyusunun yanı sıra fabrika yakınından geçen dereden de su çekilerek yine üretimde kullanıldığı belirlendi. Tüm bu tespitler tutanak altına alınırken, 24 saat fabrikanın bacasının tüttüğü göz önüne alındığında aylık 70 bin lira 100 binlira  arası su faturası ödemesi gereken Divapan’ın yıllardır tek kuruş vermeden milyonluk su kaçağına imza attığı ortaya çıktı.

Yönetim tutanağı kabul etmedi
Öte yandan bu durumun belediyeye daha önce de şikayet edilmesine karşılık görmezden gelindiği iddia edilirken, sloganı "Enerji Yönetiminde Sektörde Lider, Çevreye Duyarlı, Kalitede Öncü...” olan bir kurumun yönetiminin kaçak su kullandığı için tutulan tutanağı da kabul etmediği öğrenildi.

Yönetimdeki eski bakan devreye girdi
Divapan’ın yönetim kurulunda eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlarından birinin yer aldığı ve bu eski kabine üyesinin tutanak olayından haberdar olur olmaz Düzce’deki siyasilerle irtibata geçtiği bilgisi edinildi.

Sloganı “Çevreye Duyarlı” ya işçi sağlığı?
 Ayrıca sağlık açısından tehdit oluşturan kuyu suyunu kullanmak ve içmek mecburiyetinde bırakılan işçilerin de sağlık taramasından geçirileceği öğrenildi.

HABER: S.ÜNSAL
 
Yorumlar (60)
18 uygulamayla çöktüğünüz 2 yıl önce
belediye de 18 uygulamayla milletin en güzel arazilerine çökünce hiç bi şey olmuyor değil mi???
belediye encümen bilmem ne üyelerinin şimdi nerde ne kadar arsası evi daireleri yerleri varsa 18 uygulamayla vatandaştan çarptığı arazileri de bi araştırsın çok bilmiş doktor efendi.
geçin bu işleri?
kaan 2 yıl önce
düzce belediyesi tam kan emici sıfır metre küp suya otuz tl fatura kesiyor. Kullandığım 1 metre küp suya 40 tl ödeyeceğime damacanayı taksiyle istesem daha ucuza gelir. istanbul bizden ucuza su kullanıyor ayıp ayıp
adamın teki 2 yıl önce
Belediye su kullanmayan aboneye fatura çıkartıyor, haberin var mi öncü?
Traji Komik 2 yıl önce
Bu tur şeyleri gün yüzüne çıkarabilmek önemli. Şimdi ne olacak? Ceza kesecek mi ? Bir de bunca yıl aynı partinin başkanları döneminde de vardı bu durum. O eski başkanlara ne gibi bir soruşturma açılacak!mi? Hiç sanmam!
Divapan İnşallah Gider... 2 yıl önce
Eski genel müdürün işi olabilir, firmadan şutlandı, işsiz, Divapana sarmıştır. Düzcespora da yardım etmedi diye belediye de kin tutmuş belli ki. Yazık, inşAllah Divapan bu yapılanı unutmaz, Düzce den çeker gider....
İnanma Hemen !!!..... 2 yıl önce
Yalan haber ile hemen linç girişiminde bulunun ne kadar da meraklısınız. Besbelli adrese teslim haber. Azıcık akıllı olun, Divapanı da kaçırın elinizden oturur birbirinizi yersiniz. Bizim insanımızın temel problemi duyduğu her şeyi gerçek sanıp, vicdansızca haber diye sallamak. Allahtan korkun.
Adnan 2 yıl önce
Ne zamandan beri sondaj suyu kacak??..sondaja saat takilir atik su bedeli olarak faturaya yansir...yakinda duzcede bir tane fabrika kalmaz.
Taraş koylu 2 yıl önce
Imamoğlu ist oto gari galip cakalinin elinden aldi düzcede de cok işler var 300 500 ekmek verenleri fazla yormayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
parçalı az bulutlu