banner614

TAKSİCİ ESNAFI İSYAN ETTİ!

banner619

Düzce’de taksicilik yapan Murat Akyılıdız, farklı günlerde kesilen 16 trafik cezasının aynı anda kendisine ulaştırılmasından şikayetçi. Yazılan cezalara itiraz etmediğini belirten Akyıldız, yetkililere “16 tane ceza birikene kadar neredeydiniz?” sorusunu yöneltti. Yapılan uygulamanın yanlış olduğunun belirten Akyıldız, mahkemeye giderek itiraz edeceğini ifade etti.

banner846
Gündem 03.03.2020, 11:38
5989
TAKSİCİ ESNAFI İSYAN ETTİ!
banner844

Düzce’de taksicilik yapan Murat Akyılıdız, farklı günlerde  kesilen 16 trafik cezasının aynı anda kendisine ulaştırılmasından şikayet etti. Yazılan 16 cezaya itiraz etmediğini özellikle belirten Akyıldız,  yazılan cezaların hemen gönderilmesi gerektiğini söyledi. 16 tane cezanın aynı anda gönderilmesinden dolayı 5 bin 600 TL ceza ödeyeceğini belirten Akyıldız, yapılan yanlışlığa mahkeme yolu ile itiraz edeceğini ifade etti.

“BU CEZALAR NİYE TOPLU GELİYOR?”

Cezaların neden toplu olarak geldiğini yetkililere soran Akyıldız şunları söyledi: “16 tane ceza kağıdı. Bu cezalar ayrı günlerde yazılmış ama hepsi bir günde bana ulaştı. Bu cezalar bana tek tek gelse ben bunların ödemesini daha rahat yapabilirdim. Bana gelen toplam ceza 5 bin 600 TL. Bizim kazancımız zaten belli. Biz bu cezaları nasıl ödeyeceğiz. Bu cezalar niye toplu geliyor? Biz ne yaptık size. Bunun için nereye başvuracağız bilmiyorum. 16 tane trafik cezası. Farklı günlerde yazılmış ama aynı gün gönderiliyor. Ayıp denen günah denen bir şey var.”

“16 tane cezayı biriktirmenin bir anlamı yok”

Bu cezaları biriktirmenin bir anlamı olmadığını ifade eden Akyıldız şöyle konuştu: “Bugün gideceğim mahkemeye başvuracağım. İtiraz edeceğim bu yapılanlara. Ben cezalara karşı değilim. Hız sınırını aşmışızdır ceza yazılır. Bu normaldir. Ama bir ceza yazılıyorsa onun hemen gönderilmesi gerekir. 16 tane cezayı biriktirmenin bir anlamı yok.  16 tane ceza birikene kadar neredeydiniz? Bu cezaların hepsi bir günde geliyor. Yazıktır günahtır. Bizde esnafız. Bu 16 tane cezanın hepsi farklı tarihlerde yazılmış ama toplu olarak bir günde ulaştırıyorlar. Yanlış anlaşılmasın ben yediğim cezalara itiraz etmiyorum. Yapılan bu yanlışa itiraz ediyorum.”

Yorumlar (25)
Köylü 1 yıl önce
Bu millet koyun olduğu sürece daha çok ceza öder
Özcan Uzun 1 yıl önce
Bu millet koyun olduğu sürece daha çok ceza öder
Namık 1 yıl önce
Dayı sen önce kurallara uyki herkes uysun sen kurallara uymuyon milletten kurallara uymasını istiyorsun ne büyük tezat
sahipsiz düzceli 1 yıl önce
başka illerde bu kadar ceza yok. hız sınırları nerdeyse tüm illerde 80-85. istanbulun en yoğun yerlerinde bile 85 . AMA DÜZCE SAHİPSİİİZZZZ. BAŞKA ACIKLAMASI YOK. VURUN GARİBAN DÜZCELİYE.. ALKIŞLIYORUM VALİYİ...
Faruk 1 yıl önce
Eds yi düzceye getiren getirilmesine karşı çıkmayan siyasiler iyi küfür yiyorsunuz
sadece insan 1 yıl önce
Davanda haklısın, mahkemeye gidip mutlaka itirazını etmelisin. Ama temennim sana birisinin '' mübarek adam sen trafik canavarımısın, niçin sürekli trafik kurallarını ihlal ediyorsun '' diye sorması.
Uzman 1 yıl önce
Kurallara uyacaksın kardeşim. Ben de araba kullanıyorum bana hiç gelmiyor. Ağlamak yok.
Vatandaş 1 yıl önce
Abi 16 cezaya itirazın yok yani trafik kurallarını hiçe saydin hala taksicilik yapabiliyorsun da cezaların toplu gelmesine mi kızdın pes doğrusu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur