banner851

banner614

TALİMATI ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında bundan sonra çıkarılacak KHK’ların terör ve güvenliğe ilişkin olacağını vurguladı ve Mor Beyin mağduru olduğu tespit edilen tutukluların tahliye edilerek ve kamudaki görevlerine iade edileceğini söyledi.

banner619
Gündem 04.01.2018, 10:39 05.01.2018, 14:02
2849

Özellikle Ana Muhalefet kanadında, taşeron düzenlemesinden rektör atamalarına, kış lastiği uygulamasından yüksek mahkeme üye sayılarının değiştirilmesine kadar OHAL dışında birçok alanda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılmasına yönelik tartışmalar devam ederken konu AK Parti MKYK toplantısında da gündeme geldi.

Hürriyetten Gizem Karakış’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bundan sonra çıkacak KHK’lar terörle mücadeleye ilişkin düzenlemeler ve göreve iadelerle ilgili olacak. Diğer düzenlemeler Meclis gündemine gelecek” dedi. 

Erdoğan başkanlığında yapılan 2017 yılının son AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, KHK’lara ilişkin muhalefet ve toplumdan gelen eleştiriler başta olmak üzere birçok konu tartışıldı. Erdoğan, toplantıda “Mor Beyin” uygulamasıyla telefonlarına kendi istekleri dışında ByLock yüklendiği için tutuklananlar ya da kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerle ilgili yeni bir KHK yayımlanacağını söyledi. Erdoğan, bu KHK ile Mor Beyin mağduru olduğu tespit edilen tutukluların tahliye edileceğini ve kamudaki görevlerine iade edileceğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca KHK çıkarılacak konuların da sınırlı olacağını belirterek, “Bundan sonra çıkacak KHK’lar güvenlik ve terörle mücadeleye ilişkin düzenlemeler ve göreve iadelerle ilgili olacak. Diğer düzenlemeler Meclis gündemine gelecek” diye konuştu. 

 

Yorumlar (14)
reisçi izzet 4 yıl önce
kılıçdar nerden biliyomuş kimin beyninin mor olduğunu. kimsenin beyni mor deyilki
reisci izzet abeyyy 4 yıl önce
ne dedun,ne dedun ?
Vatandaş 4 yıl önce
Bugün morbeyin diyorlar yarin yok efendim proxy aracılığı ile veya sabit ip olmayan bir yerden yazılım indirilmiş biz bunu bilmiyorduk demezler inşaAllah. Olan o insanların hayatlarına oluyor. Vebal büyük
vay be 4 yıl önce
Azıcık olsun diyen arkadaş sanada yarın azıcık olursa bakalım böyle atabilecenmi.Allah senin gibileride görüyor.Mazluma mazlumluğu belliyken bile vurana Allah napacağını iyi bilir.
düzceli 4 yıl önce
azıcık olsun... 250 şehit verdik, onların ne suçu vardı?
haci 4 yıl önce
Iste memleketimizin milletimizin durumu.Adam tek basina istisare bile yapmadan bir seye karar veriyor sonrada uygulamaya koyuluyor.Bu durumdada millet memlekettte diktatorluk var dediklerinde buda dogrulanmis olmuyormu.Millet olarak soruyor
tek adam 1920lerde kaldı 4 yıl önce
tek adam 1920lerde idi.gasteler kapatıldı.zorla şapka giydirildi.çok günahsızlar asıldı.kanunlar,hukuklar batıdan geldi.bir kişi itiraz etseydiya.hani demokrasi vardı ya.ahhh ne yalanlar var.bu millete yutturulan.elbet gerçekler ortaya çıkar.
Eski AKP li 4 yıl önce
bir çok KHK terörle alakasızdır. bu da işi fırsata çevirmedir. Karadeniz de ki yaylaların bile ihalesi KHK ile yapılmıştır. Meclis nihayetinde devreye girecek.
NOKTA 4 yıl önce
ESKİ ÇİZGİ FİLMLERDE DÜNYAYI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN KÖTÜ ADAM OLMUŞ RESMEN VE GEÇİRMİŞTE
Hukuk 4 yıl önce
Kimin yargılanacağına, kimin tutuklanacağına,kimin salınacağına, kimin görevine iade edileceğine, kimin görevine son verileceğine mahkemeler karar vermesi gerekmiyormu?
ozkan1299 4 yıl önce
aman dikkat yakında yine derler kandırıldık......
G.M.K.A 4 yıl önce
sayın c.başkanı bundan sonra çıkacak khk'lar 'terörle mücadele ve göreve iadelerle ilgili olacak' demiş.ee bügüne kadar çıkan khk lar ne ile alakalıydı???bilen biri açıklasın lutfen
maldonadolar 4 yıl önce
Kimin tutuklanacağına, kimin salınacağına cumhuriyet savcıları ve hakimleri karar veriyor zaten. Göreve iade bunun sonucunda olması gerekendir. yani sebep-sonuç ilişkisi... kapiş...
5261 4 yıl önce
ee o zaman tek adamın hükmü kalırmı sizce ???
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın