banner851

banner614

TAPU’NUN BANKAMATİK MEMURLARI

Düzce Tapu Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan iki memurun işe gitmeden maaş aldığı iddia edildi. Aylarca çeşitli bahanelerle mesai saatlerinde görev başında olmayan ancak her ay maaşlarını almaya devam eden “bankamatik” memurları hakkında hiçbir işlem yapılmadığı öne sürülürken, söz konusu iddialar; “Bu memurlar kimlerden torpilli?” sorusunu akıllara getirdi.

banner619
Gündem 16.11.2016, 17:29 16.11.2016, 17:53
6859
TAPU’NUN BANKAMATİK MEMURLARI

Düzce Tapu Müdürlüğü’nde yaşananlar, Düzce’deki vatandaşların bazı kamu kurumlarındaki işlemlerin ağırdan alındığı iddialarını haklı çıkaracak türden… Düzce ve Kaynaşlı Tapu Müdürlüklerinde görevli iki memurun çalışmadan maaş aldığı buna karşın haklarında hiçbir işlem yapılmadığı iddia edildi.

2 AYDIR İŞE GİTMİYOR
Düzce Tapu Müdürlüğü’nde görevli M.T.B. isimli memurun babasının hasta olduğunu ileri sürerek, 2 aydır işe gelmediği ileri öne sürüldü. Maaşını hiçbir şey olmamış gibi almaya devam eden M.T.B. hakkında asıl düşündürücü iddia ise, söz konusu durumla ilgili bağlı bulunduğu müdürlüğün konuya dair bilgisinin olmaması. Yasa gereği bir memurun 10 günden fazla gerekçe göstermeden bağlı bulunduğu kurumdaki görevini yerine getirmemesi durumunda hakkında tutanak tutulması, 20 günden fazla ise memurluğuna son verilmesi gerekiyor.

“KURUMA HİÇBİR BELGE SUNMADI” İDDİASI
M.T.B.’nin işe gelmediği için sunduğu gerekçeyi belgelendirmemesine rağmen aynı şekilde davrandığı, yasa gereği yapılması gereken idari işlemin uygulanmadığı ve maaşını almaya devam ettiği iddialar arasında yer aldı.

GÖRMEZDEN Mİ GELİNİYOR?
MT.B. isimli memur için geçmişte bir kez tutanak tutulduğu ve durumun müfettiş raporuna yansıdığı öğrenilirken aynı eylemi yapması görmezden gelinerek cezai işlem uygulanmadığı ifade edildi.

“MESAİ SAATİNDE KIRAATHANEYE GİDİYOR”
M.T.B. gibi tapuda görev yapmadan maaş alan bir başka memurun ise Kaynaşlı Tapu Müdürlüğü’nde görevli Y.Ş. olduğu iddia edildi. Mesai saatlerinde çalıştığı daire yerine kıraathaneye gittiği öne sürülen Y.Ş.’nin hiçbir cezai müeyyide ile karşılaşmadan maaşını almaya devam ettiği öne sürüldü.

“MESAİ YAPMADAN MAAŞ ALIYORLAR”
Eğer iddialar doğruysa; biri resmi olarak gerekçe belirtmeden işe gitmeyen diğeri ise iş saatinde görevinin başında olmayan iki memurun kim ya da kimler tarafından korunduğu sorusunu akıllara getirdi. İki tapu memuru hakkında ortaya atılan “mesai yapmadan maaş alıyorlar” iddialarıyla ilgili ne gibi adımlar atılacağını zaman gösterecek.

Yorumlar (37)
tapuya dur deyin 5 yıl önce
tapuda çalışan personeli mercek altına alın gerekirse bazılarını görevden alın görevi kötüye kullanıyorlar bu memleketin canını yakıp kendilerine kazanç sağlıyorlar varsa yöneticiler duysun yoksa bu milleti soymaya devam edecekler
esnaf 5 yıl önce
memur olana kadar kıclarını yırtıyorlar torpil dayı buluyorlar amcan varsa memur oluyorsun zaten genelde memurları takib et akraba memur oldukdan sonrada kıcları kalkıyo kasıyolar yabacak bir şey yok düzen böyle
28 5 yıl önce
Tapuda misali 20 kisi calisiyo vatandas bisey sorucak soruru sornaya memur yok ama hepsisinin isi basindan asmis
VATAN PERVER 5 yıl önce
sorgusuz sualsiz A-T-A-C-A-K-S-I-N. Atmazsanız vebali günahı sizin. Mesela ben hakkımı hiiiç helal etmiyorum etmemde.
Fırat 5 yıl önce
Yakında onlarda Derik kaymakamına yapılan suikast gibi müdür odasına bomba koyarlar.
657 5 yıl önce
Asıl siz bakanlıklarda çalışanlara bakın...bir memur mazeretsiz belgesiz 3 gün üst üste işe gelmediği taktirde soruşturma ve ceza alır 10 gün gelmezse istifa etmiş sayılır...
dikkat 5 yıl önce
Burada dikkat edilmesi gereken bir husus var;yeni yasaya göre çalışan memurun bakmakla yükümlü olduğu heyet raporuyla kanıtlanmış bakıma muhtaç hasta yada engelli aile bireyi varsa o memura 6 ay hem de maaş alarak izin verilebilir.Bu durum varsa memurun hakkı var,ha değilse zaten ilgili daire müdürü şimdiye kadar işten atılmasını talep etmeliydi.o da suça ortak olmuştur...
vatandaş 5 yıl önce
BUNUN GİBİ BİR YIĞIN MEMUR VAR AMA BİRİSİ TAPUYU YAKALAMIŞ. DÜZCE BELEDİYESİNDE, İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDE BELKİ DAHA BAŞKA KURUMLARDA MESAİ SAATLERİNDE DAĞDA BAYIRDA KAHVEHANEDE DOLAŞAN BİRÇOK MEMURUN OLDUĞUNU HERKES BİLİYORDUR AMA GÖZ YUMULUYORDUR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın