banner851

banner614

TARAFLAR ORTAK DÜŞÜNMELİ

banner619

Emekli Kurmay Albay Raif Yılmaz, ‘MANŞET’ programında bu hafta terör olaylarını, yaşananları ve gelinen noktayı değerlendirdi. Yılmaz, seçim sonrası yaşanan terör olaylarının İmralı, Kandil ve hükümet arasındaki mesajların farklı olmasından kaynaklandığını belirterek devletin terörü bitirmek için siyaseten sürece devam etmesinin yanında silahlı mücadeleyi de sürdürmesi gerektiğini söyledi.

banner846
Gündem 01.08.2015, 12:40
2113
TARAFLAR ORTAK DÜŞÜNMELİ
banner844
Emekli Kurmay Albay Raif Yılmaz, terörün geçmişten günümüze izlediği yol, yaşanan gelişmelerin ne gibi durumlara sebep olduğunu, bugün özellikle seçimin ardından artan terör eylemlerinin neden kaynaklandığına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çözüm sürecine bağlı yaşanan gelişmeleri değerlendiren ‘Analar ağlamasın’ denilerek çıkılan yolda bugüne bakılınca değişen bir şeyin olmadığını söyleyen Yılmaz, “Seçimden sonra terör zaten hortlayacaktı. Ak Parti hükümeti süreç boyunca sen ne dersen de. O mecliste istediğini zaten yapıyordu. Çözüm süreci boyunca İmralı Kandil ve hükümet arasındaki görüşmelerde bir senkronizasyon olmadı. Devletin 1993’teki gibi bölgede alan hakimiyetini kurması gerekiyor. Mücadeleye ve çözüm sürecine devam edilmeli, PKK yok edilmelidir.” dedi.

TSK’NIN DİŞİ ÇEKİLDİ
Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir dönem dişinin çekildiğini bununda terör örgütüne güç kazandırdığına işaret etti. “Bu millet Türk Silahlı Kuvvetlerine sahip çıkmadı. En azından yürüyerek tepki gösterebilirdi.  Uygulananlarla silahlı kuvvetlerin dişi çekildi. Etkisizleştirildi ve itibarsızlaştırıldı. Bilinçli ya da bilinçsizce mi oldu, onu bilmiyorum.”

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (1)
Selman Türker 6 yıl önce
Komutanım çözüm sürecine sıcak bakmadığınızı anladım.Yanlış mı anladım. Allah uzun ömürler versin ..Kolluk güçlerinin yanında siyaset de güç versin diyorsunuz Doğru..
18°
açık