banner851

banner955

TARHAN TELLİ FİRMASINDAN KABUL EDİLEMEZ TABELA!

Yatırım için seçtiği Gümüşova OSB’de bürokrasinin sağladığı tüm kolaylıklara rağmen yer tahsisi taksitlerini düzenli ödemeyen ve bunun üzerine tahsisi iptal edilen Tarhan Telli firmasından pişkin hareket! Yatırım yapmak istediği OSB’deki alana Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem’in onayı ile provakatif ifadeler içeren totem tabela yerleştirmeye kalkan firma, devleti yok saymaya kalktı. Durumdan haberdar olan Düzce Valisi Cevdet Atay’ın müdahalesi ile söz konusu yakışıksız tabela bulunduğu yerden kaldırıldı.

Gündem 14.10.2022, 15:34 14.10.2022, 18:26
3205

Gümüşova OSB’ye yatırım yapmak isteyen, ancak taksitlerini ödemediği için fabrika arazi tahsisi iptal edilen Tarhan Telli firmasından provakatif eylem. Firma, Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem’in onayı ile Düzce Valisi Cevdet Atay’dan habersiz ve izinsiz bir şekilde, totem tabela takmaya kalktı. Yasal olmayan totem tabela, Düzce Valiliği’nin girişimleri ile konulduğu yerden kaldırıldı.

Bilindiği gibi Tarhan Telli firması, Avrupa’nın en büyük nitril eldiven fabrikası kurmak için Gümüşova OSB’den yer tahsisi istedi. Yer tahsisi yapıldı ancak firma, tahsis için gereken parayı ödemedi. Düzce bürokrasisi, yatırımcıya kolaylık sağlamak için, Tarhan Telli firmasının borcunu taksite bağladı. Ancak firmanın bu taksitleri de zamanında ödememesi nedeniyle, tahsis iptal edildi.

OSB yönetimi destek verdi, firma provakatif eyleme kalktı…

Taksitleri ödemediği gerekçesi ile tahsis iptal edilmesine rağmen, Tarhan Telli firması Düzce Valisi Cevdet Atay’ın onayı olmamasına karşılık Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem’in izniyle, üzerinde “Bütün engellemelere rağmen Avrupa’nın en büyük nitril eldiven fabrikası burada kurulacak” yazan bir totem tabela takma girişiminde bulundu. 

Durumun ortaya çıkması üzerine, Düzce Valisi Cevdet Atay Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem’i arayarak, tabelanın kaldırılmasını istedi.

Bunun üzerine, totem tabelanın tahsisi iptal edilen fabrika arazisine takılmasına izin veren OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem, geri adım atarak tabelanın kaldırılması için çalışma başlattı.

Yorumlar (4)
Yusuf 2 ay önce
Nitril eldiven piyasasi o kadar önemliki. Bedava arazisi versenize. Kimbilir ne kadar istihdam olucam. Bu düzce muhtemelen ucuz işçi kalmayacak diye hic akillanmayacak
adfaf as 2 ay önce
neden yalan haber yapıyorsunuz ki tabela hala yerinde ve kalkmamış
Vatandaş 2 ay önce
Düzce osb ye genişlesindiye Faruk özlü tarım arazilerini yok ediyor neden yayınlamıyorsun Sadullah bey
! 2 ay önce
HABER DEĞİL İTİBAR SUİKASTI..