banner851

banner614

TARİH VERDİ

banner619

Ak Parti Milletvekili Faruk Özlü, Danışma Meclisi toplantısında Kültür Mahallesinde bulunan Eski Sanayi Çarsına yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi için tarih verdi. Özlü, “Sanayi Çarşısının içerisinde olduğu Kentsel Dönüşüm Projemizi en kısa zamanda önümüzdeki bir iki ay içerisinde hayata geçireceğiz.” dedi.

banner846
Gündem 25.08.2015, 15:52
2757
 TARİH VERDİ
banner844
Milletvekili Faruk Özlü, Düzcelilerin merakla bekledikleri Kültür Mahallesinde Eski Sanayi Çarşısının son durumu için önemli bir açıklamayı dün akşam düzenlenen Ak Parti Danışma Meclisinde yaptı.

ÖZLÜ: “EN GEÇ 1-2 AY İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Özlü, Kültür Mahallesinde Düzce Belediyesi tarafından hayta geçirilmesi planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. “Düzce’nin kentsel dönüşüm konusu çok önemli. Belediye Başkanı Mehmet Bey’in güze bir projesi var. Bu projeyi biz canı gönülden destekliyoruz. Bugün Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürü Davut Karataş’la görüştük. Biliyorsunuz Bakanlar Kurulu kararını onlar hazırlıyorlar. Hiçbir problem yok. Projede firmanın yapacağı birkaç eksik tamamlama var. Onlar tamamlandıktan sonra biz bu çalışmaları Ankara’da takip edeceğiz. En kısa zamanda önümüzdeki bir iki ay içerisinde Sanayi Çarşısının içerisinde olduğu Kentsel Dönüşüm Projemizi hayata geçireceğiz.”

BÖLGEDE 800'E YAKIN KONUT OLACAK
Kentsel Dönüşüm Projesi Uzunmustafa ve Kültür Mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, eski sanayi çarşısı olarak adlandırılan 21 bin 640 hektarlık alanda uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek planlama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu alanın kentsel dönüşüm projesine alınma gerekçesi, deprem geçirmiş eski binaların yoğunluğu, kent merkezine yakın olması, sanayi kullanımına elverişsizliği, bölgenin kent bütünlüğü içinde değerlendirilmesi olarak belirlendi. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarında da bölgede 800'e yakın konut yapılması, donatı alanları ile yeşil alanların bulunması hedefleniyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (6)
MIGHTY 6 yıl önce
Seçimden hemen önce bi kamyon beton döktükmü bu işte tamamdır :)))
DÖNÜŞÜMDE KİMLER DÖNECEK 6 yıl önce
köşeyi kentsel dönüşmeli tabiki . sayın özlü allah rızası için şu saat kulelerini incelet bakalım maliyeti ne imiş bu konuda soruşturma önergesi verde arkanda olalım.
köşe dönülerek dönüşebil 6 yıl önce
seçim telaşı ve vaatler 13 senede otobüs terminalini yapamayan kentsel dönüşümmüş kasabalıktan çıkamadı düzce bu kadar yıldır. iktidar kimdi benmiydim siz ancak ikiz saat kulesi dikersiniz.
Sıkıntı yok 6 yıl önce
Her durumda 3-0 sıkıntı yokkkkkk
eski sanayili 6 yıl önce
iyi güzelde sanaa yi esnafı ne olacak sanayiyi kaldırdın 800 konutu parkı yaptın sanayi esnafı nı düşünen varmı sen önce kendi yerini garantile
vatandaş 6 yıl önce
eski sana çarsısını keleş peşkeş cekecek birilerini bulur nede olsa size şaşıyorum sayın vekilim erken secimde sizin millet vekili olacahınız bile şüpheli
22°
parçalı bulutlu