banner851

banner614

TARİH YENİDEN ŞEKİLLENECEK

banner619

Düzce Valisi Ali Fidan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Konuralp'in "Kâgir" ve "Ahşap" olan tarihi dokusuna uygun olarak eski binaların restore edilmesi için başlayan "Kâgir ve Ahşap Yapı Eğitimi" Kursu'nu ziyaret etti.

banner846
Gündem 19.08.2016, 11:01 20.08.2016, 18:52
2067
TARİH YENİDEN ŞEKİLLENECEK
banner844
banner785

Düzce Valisi Ali Fidan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde gerçekleştirilen “Kâgir ve Ahşap Yapı Eğitimi” Kursu'nu ziyaret etti.

Konuralp tarihine sahip çıkıyor, üniversite destek sağlıyor

Düzce Belediyesi'nin proje ortağı olduğu “Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor” projesi kapsamında Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde başlayan ve halen devam eden kurstaki uygulamalı eğitimleri yerinde inceleyen Vali Ali Fidan, hem rektörden hem de kurs eğitmenlerinden bilgiler aldı. 

Düzce İl Özel İdaresi, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Düzce İl Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirilen kursta sekiz hafta süresince 320 saatlik teorik ve uygulamalı eğitim yapılacağı belirtildi. Bölgedeki tarihi mekanların restorasyonunu yapabilecek nitelikli teknik elemanlar yetiştirilmesi hedeflenen kursta, eğitimler sonunda katılımcıların sertifika almaya hak kazanacağı kaydedildi. Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Beycioğlu tarafından verilen "Kâgir ve Ahşap Yapı Eğitimi” kursu ile istihdama hazır hale getirilecek teknik elemanlar yetiştirilerek bölgedeki yapıların restorasyonunun bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanırken, üniversitenin tüm olanaklarını sunduğu projede yapılacak çalışmalarla, bölgenin doğal dokusunun korunmasının yanında turistler için estetik görselliğe sahip bir ortam oluşturulmasına katkı sağlanması bekleniyor.Haber; C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (4)
konuralpli 5 yıl önce
Konuralp i ilce yapcaklardı ama mahalle yaptılarhizmet 100 de 000 sıfır yollar kötü toz duman hala hizmet yapıyoz diyorlar arabalar gec geli yor kart dolumda sıkıntı alın size hizmet metin kaşık oglu Konuralp i ilce yapıyordu mahalle yaptılar kaldırımlara yollara bakılsın bide saray yeri mevkinde kanalızas yon yapıldı ama boruyu yukarı kaldırdıkları için dereye akı yor istan bula temız kanalizasyonlu su iciriyoruz tşkler düzce hizmette sıkıntı yok gene söyleyim hizmette düzce 00000 al buda oy verenlere kapak olsun
köfteci 5 yıl önce
önce yollar sonra tarih
Konuralpli 5 yıl önce
Teşekkürler
Düzceli 5 yıl önce
Sayın Valim bir an önce Düzcemizdeki tarihi Orhangazi Cuma Camilerinin tescillenip restorasyonunun yapılmasını istiyoruz.Lütfen bu konuda acele edelim yoksa çok geç olacak hepsi zamanla yıkılacaklar.
kapalı