banner851

banner614

TARİHE NOT DÜŞTÜLER!

banner619

Düzce’nin önemli tarihi eserlerinden olan ve halk arasında Kırkbasamaklar olarak da bilinen Konuralp Antik Tiyatro'da bu kez kitap okurlarını ağırladı.

banner846
Gündem 22.04.2017, 15:42 23.04.2017, 15:06
1398
banner844

Türkiye'nin farklı yerlerinde çocuklar ve gençlerin okuma alışkanlıklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili gönüllü faaliyetler gerçekleştiren Düşün Taşın Derneği, bugün Düzce’de kitap okuma adına farkındalık yaratacak bir etkinliğe imza attı. Düzce Valiliği Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü, Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu (DÜKAT), Erdemliler Derneği ve Konuralp Turizm Marka Derneği’nin katkılarıyla, Düşün Taşın Derneği tarafından Düzce Konuralp Antik Tiyatro’da kitap okuma etkinliği düzenlendi.

İstanbul’dan gelen ve birbirinden güzel etkinliklerle Düzceliler ile buluşan Düşün Taşın Derneği üyeleri ilk olarak sabah saatlerinde Düzce Mevlüde Çıtlak Anaokulu’nda minik kalplerle bir araya gelerek atölye çalışmaları yaptı. Sonrasında tüm katılımcılar Konuralp Müzesi’ni ziyaret etti.

Son durak ise halk arasında Kırkbasamaklar olarak da bilinen Konuralp Antik Tiyatro oldu. Burada

Düşün Taşın Derneği tarafından “Tarihe Not Düşmek İçin Buluşuyoruz” mesajı ile tüm kitapseverlerle kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Aynı zamanda “21 Dakika” adı altında başlatılan kitap okuma kampanyasının ilk etkinliği de Düzce'de gerçekleştirilmiş oldu.

"Şu ana kadar 600 tane etkinlik yaptık"
Etkinlik hakkında bilgiler veren Düşün Taşın Derneği Kurucu Başkanı Selim Çavuş, deneğin 2010 yılında kurulduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde kitap okuma etkinlikleri düzenleyen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Biz kitap okumanın sokakta, metroda, alışveriş merkezinde su içmek, yemek yemek kadar normal bir şey olduğunu anlatabilme adına şu ana kadar 600 tane etkinlik yaptık. Bugün de Düzce Üniversitesi’nden akademisyen hocamız İlyas Temel Şafak, Erdemliler Derneği, Düzce Valiliği’ndeki sivil toplum kuruluşları ile ilgilenen hocamızın katkıları ile Antik Tiyatro’da kitap okuma etkinliği gerçekleştirmek istedik. Kitabın her yerde okunması gerektiğini savunan Düşün Taşın Derneği “21 Dakika” adıyla yakın zamanda bir kitap okuma kampanyası başlatacak. Sabah 7 dakika, öğlen 7 dakika ve akşam 7 dakika olmak üzere her gün eğer 21 dakika kitap okursak haftada bir kitap okunabileceğini savunan bir dernek, Düşün Taşın Derneği… Bugün de bunun ilk etkinliğini Düzce’de gerçekleştirmiş bulunuyoruz.”Yorumlar (9)
Çilimli 4 yıl önce
Öğrencileri erdemliler derneği elamını gibi kullanamazsınız. Sayın hasan müdür. İlçe m.e.müdürlüğüne duyurulur.
kazım 4 yıl önce
orda hayvan otlatılıyor enteresan
Enver ŞAHİN 4 yıl önce
Güzel bir etkinlik oldu.Düzcemizin tanıtımına ufakta olsa katkısı olduğuna inanıyorum.Bazı insanlar kendi düşüncesine uymayan konuları kötü yönde eleştırır. eleştirmek güzeldir. Ama bu haberi ben iyi yönde eleştiriyorum..
Sinan 4 yıl önce
Beğenmeyen niye geliyo yada niye burda duruyo? Düzceyi beğenmeyen gitsin! Buralara gelipte ezbere konuşmayın! İki deprem görmüş sıkıntıları bitmemiş bir yer burası. Beğenmeyen gelmesin!
54 4 yıl önce
Çok meraklı değiliz kardeşim memleketinize. Tayin buraya çıktı geldik keyfimizde mi yaşıyoruz sanıyosun şu şehirde.
Gec kaldiniz kesfetmekte 4 yıl önce
Kpss hazirlanirken orda biz soru cozerdik
Bu kadar mı 4 yıl önce
Bu Düzceden ne köy olur ne kasaba
Yazık 4 yıl önce
şu çocuklarında çektiği sıcak biryer bulunamadımı ne kırk basamakmış 1 gram ilerleme yok şu memelekette çocuğum çocuğu olacak halen aynı
asıl sana yazık 4 yıl önce
böyle olumsuz, anlamsız, konudan bihaber ne olduğunu bilmeden yorum yapanlar oldukça düzce bir adım bile ilerlemez senin sahip çıkamadığın tarihine çocukların çıkmasını kıskanırsınız siz ancak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın