banner614

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

banner619

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanların ihmal edilmemesi, aç ve susuz bırakılmaması amacıyla gerekli tüm önemleri alacak.

banner846
Gündem 05.04.2020, 17:11 07.04.2020, 10:29
16954
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ
banner844

Tarım ve Orman Bakanlığıdan yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı büyük bir titizlikle birçok tedbiri hayata geçiren Tarım ve Orman Bakanlığı, sokak hayvanları için de düğmeye bastı.

Bu kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğüne bağlı 15 bölge, 81 il müdürlüğü ve 159 şeflik vasıtasıyla hayvanların herhangi bir sebeple ihmal edilmemesi, aç ve susuz bırakılmaması için bütün önlemler alınacak, gerekli denetimler titiz şekilde sağlanacak.

İllerde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde hayvanların barınmasından beslenmesine her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için DKMP taşra teşkilatı gerekli koordinasyonu ve kontrolü yapacak.

Ayrıca il şube müdürlükleri hayvanlarını besleyemeyen, bakımını yapamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara da talep etmesi halinde gerekli yardımı sağlayacak.

Yorumlar (7)
YALÇIN 1 yıl önce
Hayvanların Ahı Tutar . Allah kimseyi açlık la sınaması onlar.insanlara emanet sadık dostlarımız bi kap mama bi de su yeter .
Redkit 1 yıl önce
Bulunduğum bi kaç bölgede ne sabah ne akşam ne öğlen herhangi bir çalışma göremedim
konuralpli 1 yıl önce
bu virüs hayvanlardan insana geçiyormuş. mehmet öz öyle diyor.
Selver abak 1 yıl önce
Iki haftadır beyaz masayı arıyoz kimse kale almıyor muhtarı arayıp yem yok diyolar hayvanlar ac düzce belediyesi diğer belediyeler insanlari dikkate almıyor olan hayvanlara oluyo
FEVZİ barkan 1 yıl önce
Hadi bakim
Vatandas 1 yıl önce
Toplayın köpekleri toplayın.yeter.saldiriyolar insanlara yeter
Zafer 1 yıl önce
Kuralı takan yok bu iş sokağa çıkma yasağı olmassa sayı artacak
15°
hafif yağmur