banner851

banner955

Taş : “Uzatılan süre bitmeden işlemlerinizi yapın”

Sosyal Güvenlik Kurumu'na borcu bulunanlar için 28 Temmuz'da biten ama alınan kararla 20 gün daha uzatılan prim borcu süresinde sona yaklaşılıyor.

Gündem 06.09.2008, 17:48
206
Taş : “Uzatılan süre bitmeden işlemlerinizi yapın”
banner1032

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kuruma borcu olanlar için getirilen kolaylıklar hakkında bilgi veren Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası İl Başkanı Kudret Taş, uzatılan sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Taş, “SGK tarafından kuruma borcu bulunanlara getirilen ödeme kolaylığı uygulamasında süre uzatımının son günlerine gelinmiştir. Meslek mensubu arkadaşlarımız kuruma borcu bulunanlar ve bu uygulamadan yararlanmak isteyen işverenlerin başvuruları konusunda gereğini yapmaktadırlar. Ancak peşin ödemede gecikme faizinin yüzde 80'i, 12 aylık taksitli ödemede yüzde 50'si alınmayan bu uygulama ile ilgili olarak halen başvuruda bulunmayan işverenlerin olduğu anlaşılmaktadır. Bu uygulamanın bir fırsat olarak değerlendirilmesini, dolayısıyla da kaçırılmaması gerektiğini, borçların taksitler halinde ödenebilir bir yapıya kavuşturulmasının önünün açıldığını düşünmekteyiz. Meslek örgütümüz, çeşitli nedenler ile birikmiş borçların yapılandırılması uygulamasının SGK'na borcu olanlar tarafından sürenin sonuna geldiğimiz bu günlerde yasa ile getirilen bir fırsatın değerlendirilmesi gerekliliğini kamuoyu ile paylaşmakta yarar görüyoruz.” diyerek borcu olanlara uyarılarda bulundu.

banner844
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu