banner851

banner955

TAŞIMA İZİN BELGESİ VE ATIK TAŞIMA BELGESİ DENETİMİ YAPILDI

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü denetim ekiplerinin ortaklığında Düzce Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde faaliyet gösteren hafriyat kamyonları ve devam eden kazı faaliyetlerine ilişkin denetim gerçekleştirildi.

Gündem 13.05.2022, 11:00 15.05.2022, 14:56
657
TAŞIMA İZİN BELGESİ VE ATIK TAŞIMA BELGESİ DENETİMİ YAPILDI

Düzce Belediyesi tarafından hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları kontrol yönetmeliğine istinaden mücavir alan sınırları içerisinde faaliyet gösteren hafriyat kamyonlarına yönelik 'Hafriyat Taşıma İzin Belgesi'  ve 'Atık Taşıma Kabul Belgesi' denetimi yapıldı.

Yapılan denetimler çerçevesinde firma sahipleri yönetmelik hakkında bilgilendirilerek, yönetmeliğe aksi hareket etmeleri halinde 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun ilgili maddelerince gerekli yaptırımların uygulanacağı hususunda uyarılarda bulunuldu.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri Hafriyat faaliyetlerine ilişkin denetimlerin sıklaşacağını vurgulayarak, kayıt dışı çalışan firmaları Düzce Belediyesi Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemine kayıt olunması konusunda bilgilendirdi.

Yorumlar (4)
düzceli 7 ay önce
yapın kardeşim, temiz şehir düzce diyorsak herkes elini taşın altına koymalı. vahşi depolamanın önüne geçilecek olması şahane..
Seçkin uzun 7 ay önce
Birde biz harfiyatcılar olarak bize diyorsunuz ki çöpü Kurtsuyu köyüne dökeceksiniz biz adama fiyat veriyoruz oraya gidicekmişiz gibi sonra Düzce belediyesi geliyor siz bunları kenarıyla koyun biz burdan arabasını 500 tl ye kaldırırız diyorsunuz resmen bizim le rekabet yapıyorsunuz Vede bizi kurtsuyuna getireceksin diyorsunuz kendiniz aynı pisliği kasrının oraya döküyorsunuz Size gelince bişey yok harfiyatcıya gelince prosedür bırakın bu işleri kendi işinize bakın
Seçkin uzun 7 ay önce
Siz ilk önce kendi araçlarınızı bi takip edinde ondan sonra düşerdiniz harfiyatcıların heşine gidin bi bakın bakalım belediyenin kiralık araçları sağdan soldan aldığı çöpleri pislikler nereye döküyor ben söyliyeyim size düzce kasrının orası Arapçifligi Çakırlar Melen kenarı
Hafriyatçı 7 ay önce
İyide belediye önce kendini denetlesin. Biz hafriyatçılara Kurtsuyu köyü döküm sahasını gösteriyor kendisi Düzce Mutfak sanatları merkezinin karşısına döküyor. Ben burda müşteriye diyorum ki bu malzeme Kurtsuyu köyüne 1500 TL ye gider belediye geliyor 500 TL ye kendi döküm sahasına gidiyor? İşin içinde yine haksızlık var ayıp var günah var . Hem bize ortak oluyor hemde bizimle rekabet yapıyor. Asvalt firması Beltaş vs kimi denetliyor da düştü esanafın peşine.
Yeni Sayımız