banner851

banner614

TBMM'YE İADE ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yerel seçimlerin 27 Ekim 2013'te yapılmasını öngören Anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade etti. Gül'ün gerekçesi ise mevsim şartlarının olumsuz etkileyecek olması ve maddi külfet.

banner619
Gündem 16.10.2012, 18:18
178
TBMM'YE İADE ETTİ

Cumhurbaşkanı Gül, yerel seçimleri erkene alan yasayı TBMM'ye iade ettiç Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, temel konularda yapılan halkoylamalarının halkın katılımını sağladığı ölçüde demokrasiyi güçlendireceği belirtilerek, başkaca bir içeriği ve amacı olmaksızın sadece mahalli idareler genel seçiminin beş ay erkene alınması amacıyla yapılan Anayasa değişikliği için halkoylamasına gidilmesinin, başta bütçe olmak üzere devlete ve vatandaşlara getireceği külfet ve ekonomik istikrara yönelik zarar riskinin göz ardı edilemeyeceği belirtildi.
 HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA
 Konuya hükümet kanadından ilk açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Beklenen ve olması gereken buydu." dedi. Ardından bir açıklama da Başbakan yardımcısı Ömer Çelik'ten geldi. Ömer Çelik ise "Muhalefetle görüşüp ortak bir yol belirleyeceğiz" dedi.

 

Kaynak: ensonhaber

banner844
Yorumlar (0)