banner851

banner614

TEBER OYUNU KONURALP’TE KULLANDI

banner619

CHP’nin Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber oyunu Konuralp Çiftepınarlar Mahallesi’nde bulunan Konuralp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kullandı. Teber burada yaptığı açıklamada, oy kullandığı salondaki sandık başkanına tepki gösterdi. Bazı yaşlı vatandaşların oy kullanırken yanında birine ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken Teber, “Normalde bu vatandaşlarımızın yanına bir yakını ya da tarafsız bir sandık görevlisi girmeli. Ancak öğreniyoruz ki hemen hemen her yaşlı ile birlikte sandık başkanı da içeri girmiş. Buna karşı çıkan gözlemci arkadaşlar dilekçe vermek istiyor ancak bu da başkan tarafından alınmıyor.” dedi.

banner846
Gündem 24.06.2018, 12:40 24.06.2018, 18:09
2555
banner844

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için siyasiler de oylarını vermek üzere sandık başına gitti.

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili 1. Sıra Adayı Zafer Teber oyunu sabahın erken saatlerinde Konuralp Çiftepınarlar Mahallesi’nde bulunan Konuralp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelerek kullandı.

Sandık görevlileri ile selamlaşan Teber, oyunu kullanmasının ardından yaptığı açıklamada “Vatana millete hayırlı olsun.” temennisinde bulundu.

“Türkiye kaderini belirleyecek bir seçime gidiyor”
Teber şu değerlendirmede bulundu:

“Ülkemize, Düzce’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bugün önemli bir gün. Türkiye kaderini belirleyecek bir seçime gidiyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın gelip oylarını kullanması çok önemli. Benim oy kullanmak için burayı seçmek istememin sebebi, Konuralp biliyorsunuz yok edildi, hiçbir yerde geçmiyor artık. İsminde Konuralp geçen bir okulda kullanmayı tercih ettim. Tek sebebi, hem tarihi hem de tabii güzelliği ile kendisini öne koymuş olan Konuralp 2100 sene önce yapılmış olan 10 bin kişilik bir tiyatro var. Biz 750 senelik tiyatroyu 22 senede zor bitirebildik. Bu konuya vurgu yapmak için buradayım. Buraya verilen 20 katlı binaları protesto ediyorum. Bu şehrimize yapılmış en büyük kötülüklerden bir tanesidir.”

“Hemen hemen her yaşlının yanında sandık başkanı da içeri girmiş”
Teber konuşmasını oy kullandığı salonda, sandık başkanı ve gözlemciler arasında yaşanan sorunu anlatarak sürdürdü. Bazı yaşlı vatandaşların oy kullanırken yanlarında birine ihtiyaç duyduğunu belirten Teber, şöyle devam etti: “Bu salonda çok dikkat çeken bir durum yaşandığını öğrendik. Söz konusu yaşlılarımıza ya bir yakını ya da tarafsız bir sandık görevlisi eşlik etmeli. Ancak burada oy kullanan hemen hemen her yaşlının yanında sandık başkanı da içeri girmiş. Bunu müdahale etmek olarak değerlendiren gözlemci arkadaşlar da itiraz ediyor ve dilekçe veriyor. Buna karşılık sandık başkanı dilekçeyi almıyor. Sorduğumuzda ‘Yoğunluk vardı onun için almadım, yoğunluğu atlattıktan sonra alacağım’ dedi ve sulha kavuşturduk meseleyi.”

CHP’nin 2. Sıra Milletvekili Adayı İlknur Başak Tütüncü de Kazukoğlu Mahallesi’nde kullandı.


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
Murat 3 yıl önce
Sandık başkanı kesinlikle tarafsızdır.Tanimadiginiz biri hakkında eleştiri yapmayınız kendisini çok iyi tanıyan biri olarak söylüyorum.Kul hakkına girmez
Fuberka 3 yıl önce
Tarafsız olan sandık başkanıdır. Sandık görevlileri siyasi parti temsilcisidir
Dzc 3 yıl önce
Memur demek oyda yönlendirme yapmaz anlamına mı geliyor acaba musa
Konuralp 3 yıl önce
Sandık başkanını tanıyorum. Boşuna telaş yapmayın.düzgün adamdır. Yanlış yapmaz
musa 3 yıl önce
Kimin memuru Devletinmi Akp ninmi.Akp nin memuru olduğu kesin.Bir yakını girer oy verme işlemine.Devletin memuru olsa Dilekçeyi kabul ederdi.Sizin gibi fanatikler yüzünden memleket ne hâle geldi.
Musa 3 yıl önce
Sandık başkanının memur olduğunu bilmiyor musun sayın teber?